У черговому номері збірника нормативно-правових актів парламентського видавництва «Відомості Верховної Ради України» №21 від 21 травня 2021 року опубліковано ряд законів, прийнятих під час п’ятої сесії Верховної Ради дев’ятого скликання.

Зокрема, опубліковано текст Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху», яким посилюється відповідальність за керування транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння; змінюється механізм притягнення до відповідальності за адміністративні правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі, (скасовується нарахування штрафних балів); легалізується використання поліцейськими технічних засобів відеозапису з обов’язковим долученням матеріалів відеофіксації до протоколу про адміністративне правопорушення тощо.

Закон набув чинності 17 березня 2021 року.

У віснику міститься текст Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, на торфовищах та землях інших категорій».

Законом, зокрема, забороняється знищення або пошкодження рослинності, випалювання сухої рослинності або її залишків на землях водного фонду, у тому числі у прибережних захисних смугах та на островах; до повноважень Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування додається забезпечення попередження та гасіння пожеж на територіях та об’єктах; посилюється адміністративна відповідальність за правопорушення у цій сфері.

Введення в дію Закону відбудеться 17 червня 2021 року.

Також опубліковано Закон «Про внесення змін до статті 259 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян», який набув чинності 28 березня 2021 року. Законом запроваджується посилена кримінальна відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності, якщо об’єктами завідомо неправдивого повідомлення стали критично важливі об’єкти інфраструктури або будівлі чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади, або заклади охорони здоров’я, або заклади освіти, або якщо воно спричинило тяжкі наслідки, або вчинене повторно.

Опубліковано Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби», який набув чинності 6 березня 2021 року.

Опубліковано текст Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб’єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проекти із значними інвестиціями в Україні», яким тимчасово, до 1 січня 2035 року, встановлюються податкові пільги для інвестора зі значними інвестиціями, який є стороною спеціального інвестиційного договору, укладеного відповідно до Закону «Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями». Закон набув чинності 28 березня 2021 року.

У «Відомостях Верховної Ради України» від 21 травня міститься Закон «Про ратифікацію Поправки до статті 24 Статуту Організації Чорноморського Економічного Співробітництва».

Довідково: Бюлетень «Відомості Верховної Ради України» видається відповідно до вимог Указу Президента України «Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності».

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“«Відомості Верховної Ради України»”

30 липня 2021 15:55
23 липня 2021 16:20
16 липня 2021 16:30
09 липня 2021 16:30
02 липня 2021 16:20
11 червня 2021 16:10
04 червня 2021 16:35
28 травня 2021 16:08
21 травня 2021 16:30
14 травня 2021 18:00