Створення Спільної парламентсько-урядової комісії з інтеграції України до Європейського Союзу, наголошували члени Комітету, є актуальним у зв’язку з тим, що інтеграція України до ЄС – одне з пріоритетних завдань державної політики нашої країни. Цей процес пов’язаний з комплексною перебудовою економіки України, впровадженням європейських стандартів у всі сфери суспільного життя. Важливим пунктом розвитку відносин є питання створення Зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, інтенсифікації відносин Україна - ЄС у сфері енергетики, поглиблення транскордонного співробітництва.
Саме з метою узгодження позицій Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо забезпечення вирішення стратегічних завдань інтеграції України до ЄС, більш активного залучення народних депутатів до підтримки процесу підготовки до інтеграції до ЄС, забезпечення парламентського та громадського контролю за ходом цього процесу пропонується утворити Комісію, що складається з двох частин – парламентської та урядової, сформованих на паритетній основі. В свою чергу, парламентська частина Комісії формується з представників кожної парламентської фракції.
Серед завдань Комісії – аналіз можливих наслідків інтеграції України до ЄС, надання процесу євроінтеграції цілеспрямованості та системності, об’єднання зусиль законодавчої і виконавчої влади та громадського сектору, спрямованих на приєднання України до європейської спільноти