У четвер Голова Верховної Ради України Олександр Мороз провів зустріч із співдоповідачами Комітету ПАРЄ з питань дотримання обов´язків та зобов´язань державами-членами Ради Європи Ренате Вольвенд та Ханне Северінсен.

Голова Верховної Ради України наголосив, що налаштованість парламенту на запровадження в Україні демократичних стандартів життя залишається домінуючим напрямком.

Х.Северінсен поінформувала, що у жовтні ПАРЄ розглядатиме питання про продовження або припинення моніторингу щодо України. «Нас непокоїть конституційна криза в Україні, оскільки вона може завдати шкоди юридичній системі», - сказала вона.

У свою чергу Голова Верховної Ради України поінформував про перебіг конституційної реформи, зазначивши, що в Україні «немає ніякої конституційної кризи». Верховна Рада України, за його словами, відповідно до Конституції і Регламенту створила тимчасову спеціальну комісію, яка готуватиме низку законопроектів про приведення у відповідність до Конституції України правовідносин у всіх сферах. Процедура роботи цієї комісії, сказав О.Мороз, передбачає залучення представників всіх зацікавлених сторін, у тому числі, Секретаріату Президента України, Кабінету Міністрів України і громадськості. Він також висловив сподівання, що «круглий стіл», проведення якого підтримується Президентом України, Верховною Радою України і Урядом, дозволить «зняти нашарування деструктивного змісту». О.Мороз висловив переконання, що вже за два-три місяці будуть зняті усі спекуляції навколо Конституції, і ситуація нормалізується.

О.Мороз вчергове наголосив, що наразі відбувається приведення у відповідність до Основного закону взаємовідносин у структурах влади. «Кінцева мета, яку ми ставимо перед собою, це європейська модель управління із збільшенням повноважень органів місцевого самоврядування», - наголосив він.

Р.Вольвенд поцікавилась, чи буде Верховна Рада України розглядати закони про Кабінет Міністрів України і Президента України. О.Мороз поінформував, що у першому читанні вже розглянуті поправки до закону про Кабінет Міністрів України, направлені на остаточне унормування відносин між гілками влади, що дозволить взагалі зняти питання про невідповідність цього законодавчого акту Конституції України.

У Верховній Раді України, сказав він, зареєстрований законопроект про Президента України, але парламент пропонує Главі держави внести власний законопроект. Конституція України, нагадав він, також передбачає ухвалення низки органічних законів, зокрема, про тимчасові слідчі комісії.

Х.Северінсен висловила надію, що процес реформування судової системи в Україні активізується. Голова Верховної Ради України повідомив, що парламент невдовзі розглядатиме законопроект, який унеможливить використання судової системи як інструменту для неправових дій.

Під час зустрічі було обговорено проблему подолання корупції в Україні. О.Мороз зазначив, що Верховна Рада України працює над законодавчим забезпеченням недопущення корупції в усіх сферах, а також над забезпеченням гласності у роботі тих структур, які займаються цією проблемою. За його словами, парламент також планує ратифікувати Європейську конвенцію про кримінальну відповідальність за корупційні дії.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Повідомлення ”

29 серпня 2022 20:00
02 червня 2022 11:20
22 лютого 2022 12:30
23 листопада 2021 12:04
22 вересня 2021 13:40
24 серпня 2021 15:06
20 липня 2021 15:28
20 липня 2021 10:06
19 липня 2021 17:58
16 липня 2021 12:51