Законопроект (реєстраційний №2656) спрямований на створення ринкових умов у сфері розповсюдження періодичних друкованих видань за передплатою та врегулювання проблемної ситуації, яка склалася в сфері державної політики з формування тарифів на оформлення передплати та доставки вітчизняних періодичних друкованих видань.
Члени Комітету вважають, що запропоновані зміни завдадуть нищівного удару по вітчизняним друкованим засобам масової інформації.
На їх думку, прийняття законопроекту зміцнить монопольне становище "Укрпошти" (ДП "Преса"), дасть змогу практично без обмежень самостійно встановлювати тарифи на оформлення передплати і доставку періодики. А також збільшить розмір витрат друкованих ЗМІ на оформлення передплати і доставку видань передплатникам. "Зрештою це призведе до збільшення передплатної ціни, зменшення тиражів вітчизняних періодичних друкованих видань, росту рівня інфляції", - наголошували народні депутати.
У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що "відповідно до статті 9 Закону "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" тариф на передплату та доставку не може перевищувати 40 відсотків собівартості виготовлення одного примірника видання. А це призводить до дискримінації видань з невеликим тиражем, оскільки великотиражні видання отримують переваги внаслідок зменшення собівартості його виготовлення. Водночас, видання з малими тиражами, а це в основному районні та обласні, мають вищу собівартість виготовлення і відповідно більший тариф на оформлення та доставку".
Однак, на думку народних депутатів, конституційність і необхідність існування діючої редакції статті 9 цього закону підтверджено рішенням Конституційного суду України. Згідно з яким, "встановлення частиною другою статті 9 закону граничного рівня тарифу на оформлення передплати та доставку передплатникам друкованих періодичних видань є політикою ціноутворення як складової засад внутрішньої економічної і соціальної політики. Вона спрямована на забезпечення соціальних гарантій у першу чергу для малозабезпечених громадян, включаючи систему компенсаційних виплат і дотацій з державного бюджету, створення умов для реалізації громадянами конституційного права на інформацію, свободу думки і слова і повинна визначатися виключно законами".