Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендував парламенту розглянути проект закону про заборону репродуктивного клонування людини, поданого народними депутатами України О.Волковим та О.Біловолом з урахуванням висновків Головного науково-експертного управління.
Автори вважають, що необхідність превентивного правового регулювання у цій сфері пов'язана із ризиком і наслідками застосування технології клонування, які стосуються не лише сучасного, але й майбутніх поколінь.
Зокрема, "метод клонування технологічно недосконалий, його ефективність надзвичайно низька навіть в експериментах на тваринах;
існує надзвичайно високий ризик для здоров'я жінок - потенційних учасниць неконтрольованих експериментів;
висока вірогідність появи неповноцінних індивідуумів, незрозумілість їх правового статусу та стусунків із суспільством, що створює передумови деградації сім'ї, руйнації людських та соціальних цінностей", - зазначають суб'єкти законодавчої ініціативи.
Зазначалося, що з правової точки зору, клонування людини входить у протиріччя з низкою найважливіших прав особистості - з правом на людську гідність, цілісність особистості тощо. Виправданням репродуктивному клонуванню людини може бути лише досягнення високих етичних цілей.
Об'єктивної необхідності у досягненні таких цілей цим шляхом сьогодні не існує і тому дозвіл на клонування людини може бути лише як виняток з правил. Загальним правилом повинно стати заборона клонування людської істоти.
Застосування на законодавчому рівні заборони клонування найбільш поширене у законодавстві європейських країн. Законопроект спрямований на убезпечення суспільства від можливих негативних наслідків здійснення репродуктивного клонування людини. Ним передбачено заборону репродуктивного клонування людини, ввезення на територію України та вивезення з території України клонованих ембріонів людини.