Президент України звертає увагу народних депутатів на те, що статтею 4 Закону пропонується визначати країну походження автомобілів, мотоциклів та/або комплектуючих виробів і запасних частин до автомобілів, мотоциклів згідно зі статтями 277 - 279 Митного кодексу України.
Проте, зазначається в пропозиціях, відповідно до Митного кодексу визначається країна походження товарів з метою застосування тарифних та нетарифних заходів регулювання ввезення товарів на митну територію України та вивезення товарів з цієї території. Критерії, що використовуються для цього, мають загальний характер, передбачені для широкого спектра товарів, а тому не можуть бути застосовані для об'єктивної оцінки продукції, яка випускається конкретним виробником.
Виходячи з цього пропонується викласти статтю 4 в такій редакції:
"Стаття 4. Визначення країни походження автомобілів, мотоциклів, комплектуючих виробів і запасних частин
1. Для цілей цього Закону країною походження автомобіля, мотоцикла, комплектуючого виробу або запасної частини вважається Україна, якщо при виготовленні такого автомобіля, мотоцикла, комплектуючого виробу або запасної частини вартість використаних вузлів і деталей з інших країн чи невідомого походження становить менше 50 відсотків від ціни франко-завод виробника такого автомобіля, мотоцикла, комплектуючого виробу або запасної частини.
2. При виробництві автомобілів, країною походження яких є Україна, обов'язковими для виконання є вимоги пункту 1 статті 4 цього Закону та таких чотирьох виробничих і технологічних операцій:
а) виготовлення кузова (кабіни) автомобіля, коли з окремих елементів, деталей або вузлів методами нероз'ємного з'єднання виготовляється кузов (кабіна);
б) фарбування кузова (кабіни);
в) спорядження кузова (кабіни);
г) складання автомобіля".