Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи підтримав проект закону про ратифікацію Договору між Україною та Федеративною Республікою Бразилія про довгострокове співробітництво щодо використання ракети-носія "Циклон-4" на пусковому центрі Алкантара.
Положення Договору визначають умови довгострокового співробітництва України і Бразилії, пов'язаного зі створенням наземного комплексу "Циклон-4" на пусковому центрі Алкантара та наданням послуг, необхідних для забезпечення реалізації національних космічних програм обох держав. Доцільність його укладення викликана необхідністю розподілу обов'язків, визначення міжнародно-правових умов щодо надання послуг в інтересах космічних програм країн-засновників, а також комерційних замовників. Спорудження ракетно-космічного комплексу та його експлуатація покладені на спільне українсько-бразильське підприємство.
Проект має міждержавний статус і фінансування робіт зі створення ракети-носія, загальної інфраструктури пускового центру Алкантара та наземного комплексу "Циклон-4" буде здійснюватися за рахунок бюджетних коштів України та Бразилії, а права й обов'язки обох держав визначатиме спеціальний договір про діяльність спільного підприємства "Алкантара Циклон Спейс".
Спільне підприємство передбачається зареєструвати в Бразилії. Для підвищення конкурентоспроможності йому будуть надані особливий статус суб'єкта міжнародного космічного права і певні привілеї. А реалізація, вважають члени Комітету, сприятиме підвищенню в політичному плані іміджу України, як держави з високим науково-технічним потенціалом, дасть можливість провадити більш незалежну політику в галузі дослідження космічного простору. Всі науково-технічні розробки і спорудження наземного пускового комплексу (в Бразилії) бере на себе українська сторона. У зв'язку з цим створення космічного ракетного комплексу "Циклон-4" включено до Загальнодержавної (Національної) космічної програми України на 2003-2007 роки.
Термін реалізації проекту - три роки, а період окупності інвестицій - шість років з моменту початку робіт по створенню комплексу.
Проведені маркетингові дослідження ринку пускових послуг для цієї ракети-носія свідчать про високу конкурентоспроможність проекту.