Комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки підтримав урядовий проект закону "Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки".
Представленим проектом закону пропонується затвердження програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства України та наступна розробка Кабінетом Міністрів, Радою міністрів АРК, обласними і Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями заходів, які повинні визначати подальший хід реформ у галузі та забезпечувати їх фінансування.
Зазначалося, що основною метою Програми є підвищення ефективності і надійності функціонування житлово-комунальної галузі та її сталого розвитку для задоволення потреб населення і господарського комплексу в житлово-комунальних послугах відповідно до встановлених нормативів і національних стандартів.
Реалізація Програми здійснюється в П етапи: 2004 - 2005 рр. і 2006 - 2010 рр. за такими напрямами:
організація ефективного управління у сфері виробництва і надання житлово-комунальних послуг;
забезпечення належного використання майнових комплексів та беззбиткового функціонування підприємств житлово-комунального господарства;
технічне переоснащення житлово-комунального господарства, наближення до вимог Європейського Союзу використання енергетичних і матеріальних ресурсів на виробництво житлово-комунальних послуг тощо.
Наголошувалося, що забезпечення надійної та сталої роботи житлово-комунального комплексу потребує інвестицій, у т.ч. бюджетних (з державного і місцевих бюджетів розвитку) для проведення модернізації та технічного переоснащення житлово-комунальних систем. Орієнтовний обсяг фінансового забезпечення виконання Програми (на період до 2010 року) за рахунок усіх джерел складає близько 34,3 млрд. гривень. Враховуючи незадовільний рівень експлуатаційної безпеки житлово-комунального господарства, його соціальне значення, низьку платоспроможність переважної частини населення, недостатність фінансових ресурсів у місцевих бюджетах для фінансування у необхідних обсягах заходів щодо розвитку житлово-комунального комплексу, проектом Програми передбачається залучити кошти державного бюджету у сумі - 6,5 млрд. гривень.