Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, вітаючи у вівторок Президента Республіки Польща Анджея Дуду, заявив, що «цей візит дасть поштовх розвиткові наших стосунків, і ми в подальшому зможемо поглиблювати і парламентську складову наших двосторонніх відносин». Він подякував Президенту Республіки Польща за підтримку України у її європейських прагненнях, за підтримку на шляху реформ, зокрема, у проведенні децентралізації та реформи місцевого самоврядування. «Ми вітаємо в Україні Президента дружньої держави, яка є надзвичайно важливою у наших відносинах», - сказав він.
Пан Президент зазначив, своєю чергою, що Україна є стратегічним партнером Польщі і усі події, які відбуваються в Україні, «не можуть не торкатися нас». Польський народ, за словами А.Дуди, позитивно оцінює прагнення українського народу до власної незалежності. Він наголосив, що Польща підтримує реформи в Україні, зокрема, зміни у судочинстві, проведення децентралізації. «Ми готові ділитися своїм досвідом – як позитивним, так і негативним у цих перетвореннях», - сказав він. При цьому він підкреслив, що «тут велику роль відіграє Парламент, бо дорога реформ у державі лежить через Парламент», і заявив про відкритість і готовність до співпраці.
Сторони висловилися за необхідність створення майданчика для якісного діалогу, в тому числі, з питань культури, науки та складних питань історичного минулого. У цьому контексті В.Гройсман наголосив, що вирішення «чутливих питань можливе шляхом діалогу» і запевнив, що особисто сприятиме створенню умов для такого діалогу.
В.Гройсман поінформував про кроки, які вже зробив український Парламент на шляху здійснення перетворень в Україні. «Верховна Рада України – Парламент молодої демократії», - сказав В.Гройсман, підкресливши, що «у непростих умовах наш Парламент демонструє здатність приймати важливі для держави рішення: ухвалено документи з питань підвищення обороноздатності України, скасовано позаблоковий статус, прийнято документи, спрямовані на зміцнення фінансової стабільності та пакет документів, які сприятимуть скасуванню візового режиму для українців». «Ми сформували пакет законодавства для боротьби з корупцією, вирішили питання с початком процесу масштабної децентралізації та прийняли новий закон про державну службу, робимо перші кроки з деолігархізації, - зазначив керівник Парламенту. – Ми стоїмо на порозі ухвалення законів щодо реформи судової системи, внесення змін до Конституції у цій частині», та висловив упевненість, що «Україна здійснить задумане».
Пан А.Дуда зазначив, що з повагою дивиться на реформи, розпочаті в Україні, бо усвідомлює їхню складність і специфіку завдання. «Такі реформи часто стикаються зі спротивом, ми готові надати Україні підтримку у широкому контексті та передати досвід у багатьох аспектах», - заявив Пан Президент.
Сторони висловили сподівання, що український і польський парламенти будуть добрими партнерами у розвитку двосторонніх відносин між нашими країнами.
Адреса FTP, за якою ви зможете отримати відео зустрічі:
log: visitor
pass: visitor
***


