13 червня 2024 року Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики підтримав на своєму засіданні в режимі відеоконференції, ініційоване Секретарем Комітету Іваном Чайківським, звернення до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо забезпечення вітчизняних суб’єктів господарювання агропромислової галузі додатковим енергетичним обладнанням (зокрема, генераторами різних типів та потужностей).

З метою забезпечення безперервного процесу агровиробництва в умовах енергодефіциту у осінньо-зимовий період та підготовки до складного опалювального сезону необхідно вжити вичерпних заходів щодо надання агробізнесу можливостей забезпечити себе альтернативними джерелами енергії.

Тому народні депутати України – члени Комітету, підтримуючи зазначену ініціативу, звернулись до Уряду щодо розгляду можливості ініціювати:

- скасування ввізного мита і податку на додану вартість на все енергетичне обладнання, комплектуючі до нього та систем накопичення енергії (акумуляторні батареї, багатофункціональні інвертори/зарядні пристрої тощо);

- спрощення митних процедур для оформлення ввезення на митну територію України енергетичного обладнання, комплектуючих до нього та систем накопичення енергії (акумуляторні батареї, багатофункціональні інвертори/зарядні пристрої тощо);

- надання пільгового кредитування на зазначене обладнання;

- спрощення процедури отримання оцінки впливу на довкілля для встановлення потужних генерацій.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

26 червня 2026 14:32
26 червня 2026 11:11
26 червня 2026 10:48
26 червня 2026 10:26
25 червня 2026 17:13
25 червня 2026 16:29
25 червня 2026 15:12
25 червня 2026 12:12
25 червня 2026 11:10
24 червня 2026 11:06