Від Комітету з питань зовнішньої політики та міжнародного співробітництва провів спільно з колегою Ольгою Руденко зустріч зі Спікером Парламенту Фінляндії Юссі Халла-ахо, який прибув із візитом солідарності у трагічні та памʼятні для України дні - 90-ті роковини вшанування памʼяті жертв Голодомору 1932-33 років. Про це повідомляє Заступник Голови Комітету Арсеній Пушкаренко.

«Обговорили міжпарламентську співпрацю. Звернули увагу Спікера та Посла на те, що Верховна Рада після отримання нашою країною статусу кандидата у члени Євросоюзу динамічно докладає максимум зусиль задля євроінтеграції України і вся законотворча робота Парламенту відбувається в контексті нормативно-правового забезпечення курсу європейської інтеграції. Зокрема, у своєму нещодавньому звіті щодо України Європейська комісія звернула увагу на необхідність скасування певних обмежень повноважень НАЗК, у тому числі щодо перевірки майна, набутого до призначення на державну службу. Тож цього тижня ми прийняли відповідні зміни до Закону «Про запобігання корупції». Також ухвалили законопроєкт, який покликаний вдосконалити правові засади діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), посилити її самостійність та організаційну незалежність. Крім того, відповідно до рекомендацій Європейської Комісії, посилюємо кадровий потенціал НАБУ, прийнявши законопроєкт щодо поетапного збільшення чисельності його штату.

Подякували пану Спікеру за колосальну допомогу та підтримку, яку Республіка Фінляндія надає Україні з початку повномасштабного вторгнення. Загалом - на близько 3,7 мільярдів євро. Зокрема, мова йде про 20 пакетів оборонної допомоги! Окрім того, країна бере участь у місії ЄС з військової допомоги Україні, тренуючи наших військових; приймає на лікування наших Героїв у рамках Механізму цивільного захисту ЄС EU Medevac.

Крім того, Урядом Фінляндії спрямовано 37 мільйонів євро на пряму бюджетну підтримку України. Надано понад 2 тисячі тон гуманітарної допомоги, у тому числі модульні будинки для тимчасово переміщених осіб.

Варто відзначити, що Фінляндія однією з перших відгукнулася на заклик України щодо невідкладної допомоги після масованих ракетних ударів рф по енергетичній інфраструктурі України. Країна посідає одне з перших місць за кількістю наданого обладнання серед донорів у Європі. Також вона однією з перших відгукнулася на ініціативу Президента Володимир Зеленський Grain from Ukraine, загалом надавши через Всесвітню продовольчу організацію 12 мільйонів євро. А цими днями Уряд Фінляндії оголосив про виділення додаткових 3 мільйонів євро на підтримку продовольчої безпеки в Україні (розмінування орних земель) та експорту зерна.

Подякували пану Спікеру за наданий прихисток українцям (а це - понад 64 тисячі осіб), які виїхали через російську агресію. Українцям у Фінляндії забезпечили повний доступ до освіти, медицини та ринку праці.

Також обговорили спільні безпекові виклики, пов’язані з підривною діяльністю росії на наших кордонах, і гібридну війну, яку росія проводить по відношенню до багатьох наших партнерів і своїх сусідів. Наприклад, це емігрантська криза, штучно створена на фінсько-російському кордоні. Це технологія, яка була відпрацьована російськими і білоруськими спецслужбами на білоруському кордоні з Польщею та Литвою. Фінляндія вже закрила 8 із 9 пунктів перетину. Зараз свої пункти перетину з рф до можливої штучної безпекової кризи та повного закриття готують Естонія та Норвегія.

До речі, саме широкомасштабне вторгнення в Україну призвело до рішення Фінляндії відмовитися від нейтралітету та подати заявку на членство в NATO. 18 травня 2022 року Фінляндія офіційно подала заявку на вступ до Північноатлантичного Альянсу, а вже 4 квітня цього року офіційно стала 31 членом НАТО і сьогодні рішуче підтримує наше членство в Альянсі.

Фінський народ, як ніхто, добре знає, що таке росія та її імперські амбіції, адже свого часу теж пережив страшну війну з цією країною-агресоркою. Тоді Фінляндія перемогла і відстояла свою Незалежність.», - зазначив Заступник Голови Комітету.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

20 квітня 2024 15:00
19 квітня 2024 17:12
19 квітня 2024 16:24
19 квітня 2024 16:17
19 квітня 2024 15:40
19 квітня 2024 15:27
19 квітня 2024 14:27
19 квітня 2024 13:54
19 квітня 2024 13:37
19 квітня 2024 12:31