Як зазначалося під час засідання, починаючи з 2009 року ФДМУ не виконує рішення, ухвалені за підсумками конкурсу на право оренди деяких об’єктів аеродромно-технічного комплексу "Узин" з метою створення на їх базі Міжнародного вантажного аеропорту Узин, а також відповідні ухвали Вищого господарського суду України.

Наголошувалося також що внаслідок цього державі вже нанесено матеріальну шкоду у розмірі близько 130 млн. грн., в тому числі у вигляді неотриманої орендної плати, та поставлено під загрозу реалізацію інвестиційного проекту у розмірі більше одного мільярда доларів США, що, в свою чергу, призводить до погіршення інвестиційного іміджу України.

За підсумками обговорення Комісія (спільно з парламентським Комітетом з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією) схвалила висновки відповідної робочої групи на чолі з народним депутатом Едуардом Леоновим щодо притягнення керівництва ФДМУ до відповідальності та ухвалила рішення звернутися до Прем‘єр-міністра України з пропозицією про зміну керівництва ФДМУ.

Під час обговорення законопроекту про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації (реєстр. № 4541а) члени Комісії взяли, зокрема, до уваги, що цим документом уряд пропонує виключити із переліку об‘єктів, що не підлягають приватизації 1235 підприємств державної власності (понад 80 відсотків їх загальної кількості). Водночас народні депутати зауважили, що "стрімке скорочення переліку об‘єктів державної власності та прискорення приватизації в нинішніх умовах не сприятиме проведенню ефективної приватизації та забезпеченню надходження адекватних коштів до бюджету", та вирішили не підтримувати законопроект. На думку членів Комісії, більш доцільним було б внесення змін до переліку об‘єктів державної власності, що не підлягають приватизації, новим складом уряду та Верховної Ради України.

Було також прийнято рішення підтримати законопроект про внесення зміни до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" (щодо виключення Державного племзаводу "Плосківський" з переліку об'єктів, що не підлягають приватизації) (реєстр. № 4261а).  

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Повідомлення ”

29 серпня 2022 20:00
02 червня 2022 11:20
22 лютого 2022 12:30
23 листопада 2021 12:04
22 вересня 2021 13:40
24 серпня 2021 15:06
20 липня 2021 15:28
20 липня 2021 10:06
19 липня 2021 17:58
16 липня 2021 12:51