Законопроектом (реєстр. № 1106) передбачається уточнити норми статті 8 Закону "Про Державний бюджет України на 2006 рік" щодо особливостей оподаткування податком на додану вартість операцій із ввезення природного газу на митну територію України та його реалізації на внутрішньому ринку.

Чинною редакцією цієї статті встановлено, що операції з ввезення на митну територію України природного газу відповідно до зовнішньоекономічних контрактів, укладених на виконання міжнародних договорів України, звільняються від обкладання податком на додану вартість, а операції з його продажу (крім операцій з продажу такого газу для населення, бюджетних установ та інших споживачів, що не є платниками цього податку), оподатковуються за нульовою ставкою.

Законопроектом пропонується із статті 8 виключити слова "відповідно до зовнішньоекономічних контрактів, укладених на виконання міжнародних договорів України", що означатиме, наголошували члени Комітету, розширення кола пільг при здійсненні зазначених операцій.

Міністерство фінансів України не підтримує розширення застосування пільгового режиму оподаткування податком на додану вартість, зважаючи, що його запровадження на поставки імпортованого газу щодо зовнішньоекономічних контрактів на виконання міжнародних договорів мало за мету чітку регламентацію гарантій держав стосовно умов поставки, а також на мораторій щодо надання нових та розширення існуючих пільг з цього податку. Крім того, застосування нульової ставки податку на додану вартість за внутрішніми операціями є порушенням основних засад справляння податку, визначених Законом "Про податок на додану вартість".

На засіданні Комітет йшлося також про те, що Кабінет Міністрів України, відповідно до Висновків і пропозицій до проекту закону про Державний бюджет України на 2007 рік в частині перенесення положень статей, які стосуються змін податкового законодавства, не запропонував у відповідному законопроекті змін стосовно особливого порядку оподаткування операцій із ввезення природного газу на митну територію України та його реалізації на внутрішньому ринку.

  
Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Повідомлення ”

29 серпня 2022 20:00
02 червня 2022 11:20
22 лютого 2022 12:30
23 листопада 2021 12:04
22 вересня 2021 13:40
24 серпня 2021 15:06
20 липня 2021 15:28
20 липня 2021 10:06
19 липня 2021 17:58
16 липня 2021 12:51