Україна та Соціалістична республіка В’єтнам мають тенденцію до поступового збільшення двостороннього товарообігу.
Про це у четвер під час зустрічі у Києві із Заступником Голови Національних зборів Соціалістичної Республіки В’єтнам Гуінь Нгок Шоном заявив Перший заступник Голови Верховної Ради, член ЦК Президії КПУ Ігор Калєтнік.
За його словами, у 2012 році взаємний товарообіг досяг 443 мільйонів доларів США.
«За 9 місяців цього року ми вже бачимо зростання на 25% у порівнянні з попереднім роком, і обсяги взаємної торгівлі у майже 380 мільйонів доларів США», - зазначив Ігор Калєтнік.
Він додав, що у України та Соціалістичної республіки В’єтнам існує великий потенціал для розвитку торговельно-економічного співробітництва.
«Я маю на увазі можливість підписання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Соціалістичною республікою В’єтнам. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України підготувало загальний аналіз можливих наслідків укладення такої угоди. Він свідчить про те, що запровадження зони вільної торгівлі буде вигідним для обох країн», - сказав Перший заступник Голови парламенту.
І пояснив, що «протягом перших двох років після укладення угоди очікується зростання обсягів українського експорту до Соціалістичної Республіки В’єтнам майже на 750 мільйонів доларів. Збільшення обсягів в’єтнамського імпорту до України у свою чергу прогнозується на рівні 430 мільйонів доларів».
«У двосторонніх відносинах між двома країнами завжди провідну роль відіграє ступінь розвитку торговельно-економічного співробітництва. Вважаю що, ми повинні пришвидшити переговорний процес у цьому напрямку, що дозволить в майбутньому поліпшити темпи економічного зростання обох держав», - підсумував Перший заступник Голови парламенту.

