У заході взяли участь Голова Верховної Ради України Володимир Рибак, Прем'єр-міністр України Микола Азаров, Комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле, Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський, представники Європарламенту, органів влади, керівники парламентських фракцій, народні депутати, представники дипломатичних представництв, громадських недержавних організацій.

Учасники "круглого столу" обговорили стан готовності України до підписання Угоди про асоціацію та поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі з Європейським Союзом, а також визначили першочергові завдання на шляху європейської інтеграції України.

Голова Верховної Ради України Володимир Рибак, відкриваючи захід, зазначив, що метою дискусії є не самозвіт і не обмін взаємними закликами до європейського майбутнього України. "У час, що залишився до Вільнюського саміту, перед парламентом стоїть завдання розглянути принципово важливий пакет законопроектів. Пріоритетного значення ми надаємо реформі прокуратури та удосконаленню виборчого законодавства. Після отримання висновків Венеціанської комісії Верховна Рада розгляне ці законопроекти як першочергові ще до Вільнюського саміту. Парламент так само готовий до прийняття законопроектів, спрямованих на реформування українських силових та правоохоронних відомств: міліції, служби безпеки, створення державного бюро розслідувань", - наголосив В.Рибак.

Голова Верховної Ради України висловив сподівання, що ці документи будуть розглянуті конструктивно та вчасно прийняті. "Ми розраховуємо, що такий законодавчий прогрес буде належно оцінений Євросоюзом та позитивно позначиться на схваленні політичного рішення щодо підписання Угоди про асоціацію на Саміті "Східного партнерства" в листопаді 2013 року", - зазначив він.

В.Рибак також відзначив, що "саміт у Вільнюсі буде не завершенням європейського руху України, а справжнім початком її інтеграційного наближення до європейських цінностей та стандартів. Асоціація з ЄС не є членством, а, скоріше, певним запрошенням до членства в європейському клубі. Щоденна практика того, що ми сприймаємо як "європейські стандарти" у повсякденному житті, в економіці, соціальній та гуманітарній сферах, у політичній культурі та людському спілкуванні, не є і не може бути лише результатом підписання Угоди, якою би всеосяжною вона не була. Це насамперед результат повсякденної, напруженої і часто самовідданої праці всього суспільства заради реформування та модернізації країни".

Голова Верховної Ради України вважає, що ще одним важливим стимулом посилення взаємодії з ЄС, який матиме позитивний ефект для громадян України, є продовження безвізового діалогу.  Тут парламент також відіграє помітну роль - завдяки активній роботі української сторони, зокрема, парламенту, схвалені майже всі законодавчі акти, необхідні для завершення виконання першої фази Плану дій щодо лібералізації візового режиму.  Сподіваємося, що під час Вільнюського саміту "Східного партнерства" буде досягнутий додатковий прогрес у питанні мобільності стосовно громадян країн "Східного партнерства", які бажають відвідувати країни ЄС.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час виступу наголосив на тому, що Президент України і уряд зробили все можливе, щоб об'єднати українське суспільство навколо європейської інтеграції. Він також нагадав, що мета інтегруватися в політичний, економічний, правовий і гуманітарний простір Європейського союзу була важливою складовою передвиборчої програми Президента України Віктора Януковича. "З цією програмою він переміг на виборах. І виконує свої зобов'язання перед суспільством, - зазначив Прем'єр-міністр. - Буквально з перших кроків нової влади навесні 2010 року ми зробили завдання європейської інтеграції нормою закону. Ми прийняли Закон "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики", який визначив європейські норми і цінності як фундамент суверенної державної політики України". "Ми засвідчили, що європейські перетворення потрібні українському суспільству, і ми здійснюємо їх в національних інтересах України", - наголосив М.Азаров.

Комісар Європейського Союзу з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле зазначив, що режим вільної торгівлі з Євросоюзом, який запрацює у разі підписання Угоди про асоціацію України і ЄС, даватиме щорічно приріст українській економіці понад 6 відсотків.

Ш.Фюле також відзначив, що для українських товаровиробників розроблені перехідні положення, які допоможуть українській економіці адаптуватися для переходу на стандарти ЄС. "Переговори про механізми лібералізації передбачають захист економіки України, щоб зміни не проходили дуже швидко", - повідомив він.

Міністр юстиції Олена Лукаш під час виступу, зокрема, повідомила про те, що учора у Верховній Раді зареєстровано законопроект про внесення змін до Закону "Про вибори народних депутатів України". За її словами, він повністю за змістом відповідає тексту, який був направлений у Венеціанську комісію, і висновок щодо нього буде отримано сьогодні.

Під час дискусії виступили керівники депутатських фракцій, представники громадських недержавних організацій.

Співголова міжфракційного депутатського об'єднання "Європейський вибір" Валентин Наливайченко, підбиваючи підсумки "круглого столу", наголосив: "Сьогодні ми виробили формулу європейського успіху України. Ця формула полягає у результативній щирій взаємодії законодавчої та виконавчої влади, громадянського суспільства та ЗМІ і сторони Європейського Союзу. Коли є взаємодія та щирість, тоді є результат".

Міжфракційне депутатське об'єднання "Європейський вибір", яке виступило організатором заходу, за результатами дискусії підготувало спільну заяву, яка відкрита для обговорення. У ній учасники "круглого столу" звертаються до керівників всіх гілок влади України із закликом "вжити всіх необхідних заходів щодо виконання Україною взятих на себе зобов'язань, вимог та рекомендацій ЄС, прийняття та впровадження відповідних законопроектів з метою забезпечення підписання Угоди про асоціацію на Вільнюському саміті "Східного партнерства", 28-29 листопада 2013 року".

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Повідомлення ”

29 серпня 2022 20:00
02 червня 2022 11:20
22 лютого 2022 12:30
23 листопада 2021 12:04
22 вересня 2021 13:40
24 серпня 2021 15:06
20 липня 2021 15:28
20 липня 2021 10:06
19 липня 2021 17:58
16 липня 2021 12:51