На засіданні Комітету зазначалося, що законопроект (реєстр. №1115) спрямований на уніфікацію одягу та зовнішнього вигляду адвокатів, які беруть участь у судовому процесі.

Проектом пропонується внести доповнення до статті 47 Кримінального процесуального кодексу (КПК) про обов’язок захисника під час участі у судовому засіданні бути одягнутим в адвокатську мантію та до статей 21 і 55 Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" щодо визначення повноважень Ради адвокатів України затверджувати зразок і опис адвокатської мантії.

Під час обговорення члени Комітету зазначали, що проектом передбачається обов’язок адвоката під час участі у судових засіданнях бути одягненим у спеціальне вбрання - адвокатську мантію (пункт 5-1 частини першої статті 21 Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" у редакції проекту). При цьому, відповідні зміни пропонуються лише до КПК. Однак, наголошували парламентарії, діяльність адвокатів не обмежується їхньою участю у провадженні виключно у кримінальних справах. Водночас, під час розгляду справ про вчинення адміністративних правопорушень, а також під час розгляду адміністративних, цивільних чи господарських справ обов’язок адвокатів бути одягненим у адвокатську мантію чомусь не передбачається.

Крім того, народні депутати звертали увагу на те, що адвокат здійснює свою діяльність не тільки в судах, йому доводиться надавати правову допомогу і під час проведення досудового слідства в прокуратурі, органах внутрішніх справ, в слідчих ізоляторах, в ізоляторах тимчасового тримання тощо. Отже, підкреслювали парламентарії, у разі прийняття запропонованих проектом змін, адвокату доведеться або робити це у мантії, або возити її з собою.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Повідомлення ”

29 серпня 2022 20:00
02 червня 2022 11:20
22 лютого 2022 12:30
23 листопада 2021 12:04
22 вересня 2021 13:40
24 серпня 2021 15:06
20 липня 2021 15:28
20 липня 2021 10:06
19 липня 2021 17:58
16 липня 2021 12:51