Голова Верховної Ради України Володимир Рибак у вівторок зустрівся з Головою Представництва ЄС в Україні Яном Томбінським.
На прохання Я.Томбінського В.Рибак розповів про поточну ситуацію у парламенті, зокрема, щодо обставин блокування сесійної зали.
Я.Томбінський зазначив, що у Євросоюзі уважно відслідковують законотворчу роботу Верховної Ради зважаючи на необхідність виконання Плану дій Україна-ЄС. При цьому він висловив стурбованість щодо ситуації, що склалася з позбавленням повноважень народних депутатів України.
«План дій Україна-ЄС залежить від злагодженої роботи Верховної Ради», - сказав Я.Томбінський. При цьому він наголосив на важливості спільної відповідальності усіх парламентських партій щодо реалізацій європейського вибору України.
Голова Верховної Ради зазначив, що у ситуації з направленням до Вищого адміністративного суду України матеріалів про позбавлення повноважень народних депутатів А.Веревського і С.Власенка він діяв відповідно до законодавства.
«Я хочу і прагну, аби ситуація у парламенті змінилася на краще, і сподіваюся на розблокування його роботи без застосування силових методів», - сказав він.
Голова Верховної Ради спрогнозував, що парламент невдовзі повернеться до нормальної роботи, і серед першочергових питань розгляне законопроекти, які стосуються євроінтеграційних прагнень України. В.Рибак висловив впевненість, що їх підтримають представники як більшості, так і опозиції. «Заява про євроінтеграційний вибір України об’єднала усі політичні сили, а тому ми повинні зробити все для уможливлення підписання Угоди про асоціацію у листопаді цього року», - сказав він.

