Прийнято в цілому закони:

"Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України"

Законом внесено зміни до статті 26 чинного закону, згідно з якими частину першу цієї статті викладено у такій редакції:

"1. Перед відкриттям кожного пленарного засідання проводиться реєстрація народних депутатів особисто на підставі пред'явлення посвідчення народного депутата та підтвердження своєї присутності власноручним підписом. У залі засідань Верховної Ради народний депутат реєструється за допомогою електронної системи в такий спосіб, що унеможливлює здійснення реєстрації замість народного депутата іншою особою.".

Також пункт 1 частини другої статті 37 викладено у такій редакції:

"2. Відкрите голосування здійснюється:

1) кожним народним депутатом України особисто за допомогою електронної системи в такий спосіб, що унеможливлює голосування замість народного депутата іншою особою. Результати голосування фіксуються  поіменно, в тому числі з можливим роздрукуванням результатів голосування кожного народного депутата. На вимогу народних депутатів результати голосування можуть висвітлюватися на інформаційному табло електронної системи в залі засідань по депутатських фракціях.".

Окрім того, частину третю статті 47 викладено у редакції, згідно із якою, "3. Голосування здійснюється народними депутатами особисто за допомогою електронної системи в залі засідань Верховної Ради в такий спосіб, що унеможливлює голосування замість народного депутата іншою особою або у визначеному для таємного голосування місці біля залу для пленарних засідань.".

Також зазначену статтю доповнено новою частиною четвертою такого змісту:

"4. На пленарному засіданні народний депутат не повинен перешкоджати розгляду питань порядку денного, в тому числі шляхом блокування трибуни, перешкоджанню роботи головуючого на пленарному засіданні, а також голосуванню інших народних депутатів.".

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Відповідний законопроект зареєстровано за №11468-1.

 

"Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів"

Зокрема, визначено, що фінансовий вексель - це цінний папір, що посвідчує зобов’язання банківської установи, у тому числі центральний орган виконавчої влади, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, які випускаються в без документарній формі з метою оформлення наявної заборгованості, у тому числі Державного бюджету України.

До фінансових векселів належать: казначейський фінансовий вексель; банківський фінансовий вексель.

Порядок випуску, обігу, погашення та стягнення за фінансовими векселями затверджується: Національним Банком для векселів, що емітуються банківськими установами (банківський фінансовий вексель); Кабінетом Міністрів для векселів, що випускаються центральним органом виконавчої влади, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів (казначейський фінансовий вексель).

Правила реєстрації випуску та обліку фінансових векселів затверджується Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, за погодженням з Національним банком. Оформлення (випуск) казначейського фінансового векселя для цілей цього Кодексу прирівнюється до видачі платнику податку суми бюджетного відшкодування, у тому числі автоматичного, шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний рахунок платника податків. Пред’явлення фінансового векселя органу державної казначейської служби для цілей цього Кодексу прирівнюється до сплати узгодженого грошового зобов’язання. При цьому, казначейські фінансові векселі не можуть бути пред’явлені до закінчення терміну його погашення.

Згідно із законом, платниками особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами є фізична або юридична особа резидент або нерезидент (в т.ч. їх відокремлені підрозділи), які проводять операції з деривативами або з продажу, обміну, або інших способів відчуження цінних паперів, крім випадків, передбачених пунктом 213.2 статті 213 цього Кодексу.

Не є платниками особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами центральні органи виконавчої влади та їх територіальні органи, державні установи та організації - не суб’єкти підприємницької діяльності. Не є платниками особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами фізичні або юридичні особи резиденти або нерезиденти (в т.ч. їх відокремлені підрозділи), які проводять операції з відчуження акцій ощадних (депозитних) сертифікатів, акцій приватних акціонерних товариств; корпоративних прав в іншій, ніж цінні папери, формі; цінних паперів, корпоративних прав в іншій, ніж цінні папери, формі, емітованих нерезидентами.

Податковий кодекс доповнено також новою статтею 215-1 щодо "Ставки податку по операціям з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами".

Згідно із законом, "Податок справляється у розмірі:

0 відсотка від суми операції з продажу на фондовій біржі цінних паперів, за якими розраховується біржовий курс, відповідно до вимог, встановлених Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку України (за погодженням з Центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики);

0 відсотка від суми операції з деривативами на фондовій біржі;

1 відсотка від суми операції з продажу поза фондовою біржею цінних паперів, що перебувають у біржовому реєстрі;

1,5 відсотка від суми операції з продажу цінних паперів поза фондовою біржею, що не перебувають у біржовому реєстрі;

5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за укладений дериватив (контракт) поза фондовою біржею".

Відповідний законопроект зареєстровано за №11285.


"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів"

Законодавчим актом шляхом внесення змін до законів "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", "Про обіг векселів в Україні", "Про цінні папери та фондовий ринок" та інших, а також Бюджетного кодексу України уточнено окремі положення адміністрування податків.

Зокрема, законом доповнено Бюджетний кодекс України положенням, згідно із яким надано "право Кабінету Міністрів України, Національному банку України визначати порядок обігу, обліку та розрахунків із застосуванням фінансових векселів для сплати узгоджених грошових зобов’язань, заборгованості до бюджету та бюджетного фінансування".

Також запроваджено фінансовий вексель, як засіб розрахунку за сплатою узгоджених грошових зобов’язань та заборгованості до бюджету, а також бюджетного фінансування;

встановлено порядок визначення Національною комісією з цінних паперів і фондового ринку спільно із Державною податковою службою ознак фіктивності емітента цінних паперів, включення такого емітента до відповідного реєстру, а також можливості судового порядку зупинення обігу цінних паперів, які емітовані такою особою;

визначено порядок проведення державної реєстрації припинення банка на підставі рішення Національного банку про відкликання ліцензії та ліквідації банку;

узгоджено положення законів "Про депозитарну систему", "Про платіжну систему" та "Про Національний банк України";

встановлено адміністративну відповідальність за порушення проведення готівкових розрахунків та розрахунків з використанням електронних платіжних засобів тощо.

Відповідний законопроект зареєстровано за №11284.

 

"Про Державний бюджет України на 2013 рік"

Законом визначено на 2013 рік:

доходи Державного бюджету у сумі 361.510.089,1 тис. гривень, у тому числі доходи загального фонду Державного бюджету - у сумі 315.224.383,6 тис. гривень та доходи спеціального фонду Державного бюджету - у сумі 46.285.705,5 тис. гривень, згідно з додатком N 1 до цього Закону;

видатки Державного бюджету у сумі 410.660.505,7 тис. гривень, у тому числі видатки загального фонду Державного бюджету - у сумі 363.649.669,8 тис. гривень та видатки спеціального фонду Державного бюджету - у сумі 47.010.835,9 тис. гривень;

повернення кредитів до Державного бюджету у сумі 12.100.105,7 тис. гривень, у тому числі повернення кредитів до загального фонду Державного бюджету України - у сумі 4.208.533,1 тис. гривень та повернення кредитів до спеціального фонду Державного бюджету України - у сумі 7.891.572,6 тис. гривень;

надання кредитів з Державного бюджету у сумі 13.381.689,1 тис. гривень, у тому числі надання кредитів із загального фонду Державного бюджету України - у сумі 317.783,8 тис. гривень та надання кредитів із спеціального фонду Державного бюджету України - у сумі 13.063.905,3 тис. гривень;

граничний обсяг дефіциту Державного бюджету України у сумі 50.432.000 тис. гривень, у тому числі граничний обсяг дефіциту загального фонду Державного бюджету України - у сумі 44.534.536,9 тис. гривень та граничний обсяг дефіциту спеціального фонду Державного бюджету України - у сумі 5.897.463,1 тис. гривень, згідно з додатком N 2 до цього Закону;

оборотний залишок бюджетних коштів у розмірі до двох відсотків видатків загального фонду Державного бюджету, визначених цією статтею.

Зокрема, згідно із законом, у 2013 році установлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня - 1108 гривень, з 1 грудня - 1176 гривень та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення:

дітей віком до 6 років: з 1 січня - 972 гривні, з 1 грудня - 1032 гривні;

дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня - 1210 гривень, з 1 грудня - 1286 гривень;

працездатних осіб: з 1 січня - 1147 гривень, з 1 грудня - 1218 гривень;

осіб, які втратили працездатність: з 1 січня - 894 гривні, з 1 грудня - 949 гривень.

Також, відповідно до закону, у 2013 році установлено мінімальну заробітну плату:

у місячному розмірі: з 1 січня - 1147 гривень, з 1 грудня - 1218 гривень;

у погодинному розмірі: з 1 січня - 6,88 гривні, з 1 грудня - 7,3 гривні.

Законодавчий акт ухвалено з урахуванням пропозицій Комітету з питань бюджету.

Відповідний законопроект зареєстровано за №11000.


"Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" (щодо перерозподілу бюджетних коштів)

Законом здійснено перерозподіл видатків Державного бюджету України, зокрема, збільшено асигнування Міністерству фінансів (загальнодержавні витрати) (код 3510000) для реалізації бюджетної програми "додаткові дотації з державного бюджету місцевим бюджетам" (код 3511060) на 1370000 тис. грн. за рахунок загального зменшення на цю ж суму бюджетних призначень: Міністерству економічного розвитку і торгівлі (код 1200000) - на 240000 тис. грн.; Міністерству охорони здоров’я (код 2300000) - на 80000 тис. грн.; Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (код 2750000) - на 350000 тис. грн.; Міністерству аграрної політики та продовольства (код 2800000) - на 180000 тис. грн.; Міністерству надзвичайних ситуацій (код 3200000) - на 360000 тис. грн.;  Міністерству фінансів України - на 20000 тис. грн.; Центральній виборчій комісії - на 170000 тис. грн.

Закон ухвалено з урахуванням пропозицій Комітету з питань бюджету.

Відповідний законопроект зареєстровано за №11476.

 

Прийнято низку постанов про призначення премій та стипендій Верховної Ради України, процедурних питань тощо.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Повідомлення ”

29 серпня 2022 20:00
02 червня 2022 11:20
22 лютого 2022 12:30
23 листопада 2021 12:04
22 вересня 2021 13:40
24 серпня 2021 15:06
20 липня 2021 15:28
20 липня 2021 10:06
19 липня 2021 17:58
16 липня 2021 12:51