Зокрема, Комітет визнав таким, що не суперечить праву Європейського Союзу, проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення стабільної роботи стратегічних підприємств енергетичної галузі (реєстр.№11421).
Законопроектом пропонується внести зміни до низки законів України. Зокрема, до Закону "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" пропонується внести зміни у частині уточнення строку дії процедури погашення заборгованості для підприємств паливно-енергетичного комплексу та періоду погашення заборгованості.
Окрім цього, законопроектом пропонується на період дії процедури погашення заборгованості призупинити порушення справ про банкрутство стосовно підприємств паливно-енергетичного комплексу шляхом внесення відповідних змін до законів "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" та "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
На засіданні зазначалося, що проект закону за предметом правового регулювання належить до сфери енергетики, включаючи ядерну, і регулюється у законодавстві Європейського Союзу Директивою 2003/54/ЄС Європейського Парламенту та Ради щодо спільних правил внутрішнього ринку електроенергії, яка скасовує Директиву 96/92/ЄС, та Договором про заснування Європейського Співтовариства.
Також Комітет визнав таким, що не суперечить праву Європейського Союзу та зобов'язанням України в рамках COT, проект закону про побічні продукти тваринного походження, що не призначені для споживання людиною, (реєстр.№11362), прийняття якого спрямоване на забезпечення гармонізації вітчизняного законодавства в сфері поводження з відходами тваринного походження з вимогами міжнародного законодавства.
Члени Комітету зауважили, що законопроект за предметом правового регулювання належить до сфери захисту прав споживачів та охорони здоров'я та життя людей, тварин і рослин, правовідносини якої у Європейському Союзі регулюються регламентами Європейського Парламенту та Ради: 178/2002, який встановлює основні принципи та вимоги до законодавства про харчові продукти, створення Європейського органу з безпеки харчових продуктів і встановлення процедур щодо питань, пов'язаних з безпекою харчових продуктів; 882/2004 про офіційний контроль, що проводиться з метою перевірок дотримання нормативних актів Співтовариства про корми і продовольчого законодавства, а також правил стосовно здоров'я та благополуччя тварин; Директивою 96/23/ЄС про заходи по контролю певних речовин та їх залишкового вмісту в живій худобі та продуктах тваринного походження, що відміняє Директиви 85/358/ЄС, 86/469/ЄС, Рішення 89/187/ЄЕС та 91/664/ЄЕС; Директивою 96/22/ЄС щодо заборони використання у скотарстві певних речовин, що мають гормональну чи тиростатичну дію та бета-агоністів, а також, що відміняє Директиви 81/602/ЄЕС, 88/146/ЄЕС, 88/299/ЄЕС; Регламентом 852/2004 Європейського Парламенту та Ради від 29 квітня 2004 року щодо гігієни харчових продуктів; Угодою COT про застосування санітарних та фітосанітарних заходів.
Зокрема, наголошують експерти Комітету:
спрямованість законопроекту щодо використання в їжі та кормах безпечних для здоров'я людей та тварин продуктів відповідає п.1 преамбули Регламенту 882/2004. Відповідно, статтями 20, 21 проекту закону закладено заборону "використання побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх утилізації для годівлі";
заборона використання та знищення продуктів, котрі містять забруднюючі речовини, у тому числі маючі гормональну та тиростатичну дію, внесених до категорії І побічних продуктів тваринного походження (положення статті 2, 11, 15), відповідає положенням про заборону використання таких продуктів преамбули Директиви 96/22/ЄС;
положення статей 5-8 проекту закону щодо певних повноважень органів державного управління та їх завдань у сфері поводження з побічними продуктами тваринного походження не суперечать та узгоджуються з повноваженнями органів, які здійснюють контроль за такими видами продуктів в ЄС, що зазначено відповідно в статях 4-5, 11-21 Директиви 96/23/ЄС;
певні правила та обов'язки операторів ринку у сфері поводження з побічними продуктами тваринного походження статті 23 проекту закону узгоджуються та не суперечать відповідним вимогам до таких операторів статті 9 Директиви 96/23/ЄС;
мета проекту закону щодо забезпечення належного санітарного та фітосанітарного контролю відповідає статті 6 та п.1 Додатку А Угоди COT про застосування санітарних та фітосанітарних заходів.
