З нагоди Міжнародного дня Організації Об'єднаних Націй 24 жовтня у Верховній Раді України заплановано низку заходів.
У Комітетах ВерховноїРади проходять зустрічі з представниками агенцій ООН.
24 жовтня 2003 року відбудеться презентація Національного звіту з людського розвитку в Україні за 2003 рік "Сила децентралізації", підготовленого Верховною Радою України та Програмою розвитку ООН. В обговоренні Національного звіту з людського розвитку в Україні за 2003 рік візьмуть участь народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, Адміністрації Президента, місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, провідні науковці, представники неурядових організацій, представники міжнародних організацій, дипломатичний корпус, журналісти та експерти ПРООН в Україні.
Відкрито книжкову виставку "24 жовтня - Міжнародний день ООН".
Відбувся традиційний Інформаційний ярмарок публікацій ООН. Серед народних депутатів України, журналістів, співробітників Апарату парламенту розповсюджено матеріали восьми агенцій ООН (Представництва ООН в Україні, Програми розвитку ООН (ПРООН), Фонду народонаселення (ФН ООН), Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), ЮНЕЙДС (Програма ООН з питань ВІЛ/СНІДу), Міжнародної організації праці, Всесвітньої організації охорони здоров'я). Крім того, народні депутати отримали по примірнику видання "Україна. Національний звіт з людського розвитку 2003" та аналітичної доповіді "Звіт України: Цілі Розвитку Тисячоліття", підготовленої Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції.
Цілі Розвитку Тисячоліття були прийняті у вересні 2000 року 189-ма країнами-членами ООН на Саміті Тисячоліття. Вони полягають у таких завданнях:
- Ціль 1: Викорінити злидні та голод;
- Ціль 2: Досягти загального охоплення початковою освітою;
- Ціль 3: Підтримувати гендерну рівність і сприяти створенню можливостей для жінок;
- Ціль 4: Зменшити рівень дитячої смертності;
- Ціль 5: Покращити здоров'я матерів;
- Ціль 6: Боротися з ВІЛ/СНІД;
- Ціль 7: Забезпечити сталий розвиток довкілля;
- Ціль 8: Розвивати глобальне партнерство з метою розвитку.
24 жовтня 1945 року набув чинності Статут ООН. Відтоді цей день відзначається як Міжнародний день Організації Об'єднаних Націй.
В Україні Представництво ООН функціонує з 1992 року. Важливою складовою співпраці України з ООН є парламентська дипломатія.
30 серпня - 1 серпня 200 року відбулася Конференція Голів національних парламентів, яка ухвалила Декларацію "Парламентське бачення міжнародного співробітництва на зорі третього тисячоліття".
24 травня 2001 р. Верховна Рада України прийняла постанову про ухвалення цієї декларації.