Прийнято з урахуванням пропозицій Президента закон:

"Про внесення зміни до статті 151 Земельного кодексу України щодо спрощення процедури надання земельних ділянок для потреб, пов'язаних з користуванням надрами"

Закон прийнято в новій редакції. Згідно з документом, у разі вилучення (викупу) земельних ділянок під об?єкти містобудування, розміщення яких визначено містобудівною або землевпорядною документацією (генеральні плани населених пунктів, проекти детального планування, інша містобудівна документація, техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проекти землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів тощо), а також для потреб, пов?язаних з користуванням надрами відповідно до отриманих спеціальних дозволів (ліцензій) чи гірничих відводів, та під розміщення і обслуговування об?єктів, пов?язаних з видобуванням корисних копалин, погодження місця розташування об?єкта не проводиться.

Відповідний законопроект зареєстровано за №8209 .

Прийнято в цілому закони:

"Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" (щодо кошторисних призначень Держкомстату) 

Законодавчим актом шляхом внесення змін до додатку № 3 "Розподіл видатків Державного бюджету України на 2011 рік", затвердженого Законом "Про Державний бюджет України на 2011 рік", в межах затверджених видатків Державній службі статистики (код 3000000) здійснено їх перерозподіл між окремими програмами.

Зокрема, зменшено бюджетні видатки на бюджетні програми: "Статистичні спостереження та переписи" на 1947,9 тис. грн. та "Реформування державної статистики" на 728,0 тис. грн. У той же час спрямовано додаткові кошти на фінансування програм: "Керівництво та управління у сфері статистики" - 2000,8 тис. грн. та "Обстеження умов життя домогосподарств" - 675,1 тис. грн.

Відповідний законопроект зареєстровано за №9635.

 

"Про прийняття поправок до Угоди про заснування Чорноморського банку торгівлі та розвитку" 

Закон розроблено з метою виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності зазначеними Поправками. Поправки, прийняті 19.06.2011 р. Резолюцією № 131 "Про внесення Поправок до Угоди про заснування ЧБТР", набирають чинності для всіх членів ЧБТР з дати, коли Банк отримає підтвердження про здійснення всіма його державами - засновницями процедур, передбачених національним законодавством для набуття чинності цими Поправками. Відповідно до п. "е" статті 9 Закону "Про міжнародні договори України" Поправки підлягають ратифікації Верховною Радою.

Прийняття закону забезпечить врегулювання правових аспектів набрання чинності Поправками до Угоди про заснування ЧБТР, метою діяльності якого є надання ефективного сприяння перехідному процесу в державах-членах, спрямованому на забезпечення економічного розвитку регіону, фінансування та сприяння регіональним проектам і надання інших банківських послуг у межах проектів державного та приватного секторів держав-членів, сприяння торгівлі між державами-членами.

Відповідний законопроект зареєстровано за №0241.

 

"Про внесення зміни до статті 5 Закону "Про судовий збір" (щодо доповнення переліку пільгових категорій) 

Законодавчим актом частину першу статті 5 Закону "Про судовий збір" доповнено пунктом 121, згідно з яким від сплати судового збору звільняється "Державне агентство резерву України та підприємства, установи, організації, які належать до сфери його управління, - у справах, що вирішуються на підставі законодавства про державний матеріальний резерв".

Відповідний проект зареєстровано за №9393.

 

"Про внесення змін до Закону "Про Антимонопольний комітет України" (щодо оптимізації складу) 

Законом приведено правовий статус Антимонопольного комітету у відповідність із вимогами законів "Про центральні органи виконавчої влади" та "Про Кабінет Міністрів України".

Згідно із законом, Антимонопольний комітет України утворюється у складі Голови та восьми державних уповноважених.

Голова Антимонопольного комітету України має першого заступника та заступника Голови Антимонопольного комітету України, які призначаються з числа державних уповноважених. У разі необхідності для забезпечення здійснення Антимонопольним комітетом України окремих завдань за рішенням Президента України в Антимонопольному комітеті України додатково вводиться посада заступника Голови Антимонопольного комітету України.

Антимонопольний комітет України утворює територіальні відділення, а в разі необхідності здійснює їх реорганізацію чи ліквідацію.

Перший заступник і заступник Голови Антимонопольного комітету України з числа державних уповноважених призначаються на посади за поданням Прем'єр-міністра України та звільняються з посад Президентом України. Прем'єр-міністр вносить на розгляд Президента України подання про призначення на посади першого заступника і заступника Голови Антимонопольного комітету відповідно до пропозицій Голови Антимонопольного комітету.

Призначення державного уповноваженого першим заступником чи заступником Голови Антимонопольного комітету України не є підставою для поновлення перебігу семирічного строку його повноважень.

Гранична чисельність працівників Антимонопольного комітету України та його територіальних відділень затверджується Кабінетом Міністрів України.

Відповідний законопроект зареєстровано за №9316.

 

"Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" щодо збільшення видатків на технічне переоснащення вугледобувних підприємств" 

Законодавчий акт спрямований на забезпечення технічного переоснащення державних вугледобувних підприємств.

Законом збільшено на 1,5 млрд. гривень видатки загального фонду державного бюджету Міністерства енергетики та вугільної промисловості за бюджетною програмою "Технічне переоснащення державних вугле- та торфодобувних підприємств, в тому числі через здешевлення кредитів, отриманих ними у 2010 - 2011 роках, а також фінансування програми реновації гірничошахтного обладнання".

Джерелом покриття додаткових видатків державного бюджету визначено збільшення планового обсягу надходжень до державного бюджету на відповідну суму від податку на додану вартість з ввезених на територію України товарів.

Відповідний законопроект зареєстровано за №9564.

 

"Про внесення змін до Податкового кодексу України" (щодо забезпечення оновлення парку автомобілів швидкої медичної допомоги) 

Законодавчим актом доповнено розділ ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу новими нормами, згідно з якими тимчасово до 31 грудня 2012 року звільняються від оподаткування податком на додану вартість та акцизним податком "операції з постачання, у тому числі операції з імпорту автомобілів швидкої медичної допомоги (товарна позиція 8703 згідно з УКТЗЕД), які призначені для використання закладами охорони здоров?я і оплата вартості яких здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів або за замовленням відповідних розпорядників бюджетних коштів". Одночасно встановлено відповідальність за нецільове використання зазначених товарів. Зокрема, платник податків зобов?язаний збільшити податкові зобов?язання за наслідками податкового періоду, на який припадає таке порушення, на суму податку на додану вартість та акцизного податку, що мали бути сплачені в момент імпорту (постачання) таких товарів, а також сплатити пеню відповідно до закону.

Відповідний законопроект, до якого внесені певні уточнення під час обговорення, зареєстровано за №9560.

 

"Про внесення змін до Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо питань оподаткування природного газу та електричної енергії (щодо продовження терміну дії) 

Законодавчим актом з продовжено до 30 червня 2012 року дію Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо питань оподаткування природного газу та електричної енергії". 

Відповідний законопроект зареєстровано за № 9582.

 

"Про внесення змін до прикінцевих положень Закону "Про деякі питання заборгованості за спожитий природний газ та електричну енергію" (щодо продовження терміну дії) 

Законодавчим актом продовжено до 30 червня 2012 року дію Закону "Про деякі питання заборгованості за спожитий природний газ та електричну енергію" дія якого закінчується 31 грудня 2011 року.

Відповідний проект зареєстровано за №9581.

 

"Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" (щодо Державної служби геології) 

Закон розроблений з метою встановлення видатків на оплату праці працівників Державної служби геології та надр з урахуванням її функціональних повноважень, граничної чисельності працівників, виходячи із встановлених нормативно-правовими актами умов оплати праці.

Зокрема, законом шляхом внесення змін до додатку №3 "Розподіл видатків Державного бюджету України на 2011 рік", затвердженого Законом "Про Державний бюджет України на 2011 рік", збільшено видатки на 2613,7 тис. гривень за програмою КПКВК 2404010 "Керівництво та управління у сфері геологічного вивчення та використання надр" за рахунок зменшення видатків на таку ж суму за програмою КПКВК 2401160 "Заходи із створення і збереження природно-заповідного фонду, ведення кадастрів тваринного і рослинного світу, Червоної книги".

Відповідний законопроект зареєстровано за №9543.

 

"Про схвалення рішення Президента України щодо направлення миротворчого контингенту для участі України в Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго" 

Законодавчим актом передбачається направити до складу Місії ООН український миротворчий контингент чисельністю до 200 військовослужбовців.

Законом передбачено, що фінансування витрат, пов'язаних з участю України в Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго, здійснюватиметься за рахунок коштів Державного бюджету України з подальшим відшкодуванням цих витрат Організацією Об'єднаних Націй.

Відповідний законопроект зареєстровано за № 9604.

 

"Про внесення змін до деяких законів України стосовно повноважень органів державної влади щодо встановлення вимог до інвестування активів"  

Закон спрямований на забезпечення виконання недержавними пенсійними фондами та страховиками своїх зобов?язань та посилення захисту майнових інтересів споживачів фінансових послуг.

Зокрема, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг надано право встановлювати єдині вимоги до якості, обсягів та рівня кредитного рейтингу активів, у яких розміщуються кошти страхових резервів. Також документом зобов?язано особу, яка провадить діяльність з управління пенсійними активами, дотримуватися внутрішніх правил та процедур оцінки і управління ризиками, пов?язаними з інвестуванням пенсійних активів, відповідно до вимог, встановленим Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку за погодженням з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

Відповідний проект, до якого внесено певні уточнення під час обговорення, зареєстровано за №9027.

 

"Про внесення змін до деяких законів України щодо процедури встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги" 

Законом доповнено частину другу статті 3 Закону "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" абзацом "актів, якими встановлюються ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги".

Документом також внесено зміни до Закону "Про житлово-комунальні послуги", згідно з якими "у разі зміни цін/тарифів на житлово-комунальні послуги виконавець/виробник не менше ніж за 15 днів до введення їх в дію повідомляє про це споживачів з посиланням на рішення відповідних органів".

Відповідний законопроект зареєстровано за №№8641-д.

 

"Про Державну програму економічного і соціального розвитку України на 2012 рік та основні напрями розвитку на 2013 і 2014 роки " 

Згідно із документом, "метою Державної програми є зростання добробуту і підвищення якості життя населення за рахунок забезпечення позитивних структурних зрушень в економіці, підвищення її конкурентоспроможності як основи для збалансованого зростання стандартів та показників економічного розвитку".

Державна програма визначає цілі, завдання та основні заходи економічного і соціального розвитку країни на 2012 рік та основні напрями розвитку на 2013 і 2014 роки. За кожним напрямом державної політики сформульовані також проблемні питання, ризики та критерії ефективності. Заходи державного регулювання, які реалізуються шляхом застосування економічних і організаційно-правових важелів, повинні закласти основи для стійкого довгострокового економічного зростання та підвищення добробуту населення.

Відповідно до Державної програми головні зусилля будуть спрямовані на закріплення економічного зростання на основі його інноваційно-інвестиційної складової, забезпечення доступу до результатів економічного зростання для якомога більшої кількості громадян, справедливої оплати праці та повноцінного відновлення робочої сили та залучення стимулів до збільшення індивідуальних доходів громадян шляхом підвищення продуктивності праці з метою досягнення головної мети розвитку - підвищення добробуту населення України.

Напрями та завдання Державної програми конкретизуються у додатках до неї: "Заходи щодо реалізації Державної програми економічного і соціального розвитку України на 2012 рік", "Перелік державних (цільових) програм, які планується виконувати у 2012 році з використанням коштів державного бюджету", "План співробітництва України з міжнародними фінансовими організаціями на 2012 рік", "Основні прогнозні показники та баланси національної економіки на 2012 рік".

Відповідний законопроект зареєстровано за №9159.

 

"Про Державний бюджет України на 2012 рік" 

Зокрема, законом визначено доходи Державного бюджету на 2012 рік у сумі 332.821.347,3 тис. гривень, у тому числі доходи загального фонду Державного бюджету - у сумі 288.177.480,1 тис. гривень та доходи спеціального фонду Державного бюджету - у сумі 44.643.867,2 тис. гривень, згідно з додатком N 1 до цього Закону.

Затверджено видатки Державного бюджету на 2012 рік у сумі 358.050.376,4 тис. гривень, у тому числі видатки загального фонду Державного бюджету - у сумі 312.814.237,9 тис. гривень та видатки спеціального фонду Державного бюджету України - у сумі 45.236.138,5 тис. гривень.

Також затверджено на 2012 рік:

повернення кредитів до Державного бюджету у сумі 12.336.439,7 тис. гривень, у тому числі повернення кредитів до загального фонду Державного бюджету - у сумі 3.976.591,4 тис. гривень та повернення кредитів до спеціального фонду Державного бюджету - у сумі 8.359.848,3 тис. гривень;

надання кредитів з Державного бюджету у сумі 12.236.894,7 тис. гривень, у тому числі надання кредитів із загального фонду Державного бюджету - у сумі 584.684,4 тис. гривень та надання кредитів із спеціального фонду Державного бюджету - у сумі 11.652.210,3 тис. гривень.

Установлено граничний обсяг дефіциту Державного бюджету України у сумі 25.129.484,1 тис. гривень, у тому числі граничний обсяг дефіциту загального фонду Державного бюджету України - у сумі 21.244.850,8 тис. гривень та граничний обсяг дефіциту спеціального фонду Державного бюджету України - у сумі 3.884.633,3 тис. гривень, згідно з додатком N 2 до цього Закону.

Закон ухвалено з урахуванням доповнень і уточнень, які стосуються пільг народним депутатам.

Відповідний законопроект зареєстровано за №9000.

 

"Про внесення змін до Податкового кодексу України" (щодо підтримки сільськогосподарських товаровиробників) 

Законом уточнено механізм виплати компенсації сільгосптоваровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко і м?ясо шляхом внесення відповідних змін до пункту 1 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України.

Зокрема, документ містить положення про повернення до попереднього механізму виплати компенсації, який діяв до 31 грудня 2010 року.

Законом встановлено позитивну різницю між сумою податкових зобов?язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду, визначену у податковій декларації з податку на додану вартість щодо діяльності з постачання продукції, сплачувати до спеціального фонду Державного бюджету України та на спеціальний рахунок, відкритий ним в органі державного казначейства у таких розмірах:

 у 2012 році - до спеціального фонду Державного бюджету України - у розмірі 30 відсотків, а   на спеціальний рахунок - у розмірі 70 відсотків;

у 2013 році - до спеціального фонду Державного бюджету - у розмірі 40 відсотків, а   на спеціальний рахунок - у розмірі 60 відсотків;

у 2014 році - до спеціального фонду Державного бюджету - у розмірі 50 відсотків, а на спеціальний рахунок - у розмірі 50 відсотків.

Згідно із законом, переробне підприємство суму податку на додану вартість, перераховану на спеціальний рахунок, використовує виключно для виплати сільськогосподарським товаровиробникам компенсації за продані ними молоко і м?ясо в живій вазі.

Порядок використання, сплачених переробними підприємствами сум податку на додану вартість до спеціального фонду Державного бюджету, встановлюється Кабінетом Міністрів України;

Відповідний законопроект зареєстровано за №9345-д.

 

"Про внесення зміни до Податкового кодексу України" (щодо оподаткування операцій з дорогоцінними металами за участю Національного банку України) 

Законодавчий акт спрямований на створення сприятливих умов для поповнення Національним банком золотовалютних резервів держави, стимулювання запровадження та функціонування нових інвестиційних інструментів, підтримку стабільності національної валюти України.

Зокрема, звільняються від оподаткування операції з постачання Національному банку:

дорогоцінних металів, в тому числі їх ввезення на митну територію України;

послуг, пов?язаних із розвідкою, видобутком, виробництвом і використанням дорогоцінних металів з метою поповнення золотовалютних резервів та виготовлення банківських металів.

Відповідний законопроект зареєстровано за №9441.

 

"Про внесення змін до деяких законів України" (щодо окремих питань діяльності Національного банку України) 

Закон спрямований на удосконалення законодавства та створення належних правових умов для виконання Національним банком своїх функцій, зокрема:

поповнення та використання золотовалютних резервів держави;

здійснення діяльності, пов?язаної з розвідкою, видобутком, виробництвом та використанням дорогоцінних металів;

забезпечення охорони цінностей Національного банку;

упорядкування діяльності Банкнотно-монетного двору, фабрики банкнотного паперу та Державної скарбниці України.

Відповідний законопроект зареєстровано за №9440.

 

"Про внесення змін до Податкового кодексу України" (щодо деяких питань сплати податків в умовах дії угоди про розподіл продукції) 

Законом встановлено, що при виконанні угод про розподіл продукції інвестор може передавати частину прибуткової продукції в рахунок сплати податків, тобто сплачувати податки в натуральній формі. При цьому, механізм сплати податків в натуральній формі має визначатися Кабінетом Міністрів.

Відповідний законопроект зареєстровано за №9358.

 

"Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів" 

Закон спрямований на забезпечення відповідності розмірів ставок податків і зборів інфляційним процесам в економіці та можливістю отримання додаткових надходжень до Державного бюджету України.

Зокрема, пропонується проіндексувати ставки з таких податків і зборів: акцизний податок; збір за першу реєстрацію транспортного засобу; екологічний податок; плата за користування надрами для видобування корисних копалин; плата за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин; податок за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких не проведено; збір за користування радіочастотним ресурсом України; збір за спеціальне використання води; збір за спеціальне використання лісових ресурсів.

Відповідний законопроект зареєстровано за №9356.

 

"Про внесення змін до Митного тарифу України, затвердженого Законом України "Про Митний тариф України", та інших законодавчих актів України" (щодо опису та ставок ввізного мита на деякі товари) 

Законодавчим актом внесено зміни до Митного тарифу України, а також низки законів України з питань застосування вивізного мита, спрямованих на забезпечення зменшення пільгових ставок ввізного мита, зокрема, на транспортні засоби та морські човни, які класифікуються за кодами 8703231110; 8703231130; 8703241000; 8903921000 УКТЗЕД; коригування кодів та описів за УКТЗЕД низки товарів.

Відповідний законопроект зареєстровано за №8452-д.

 

"Про метрологію та метрологічну діяльність" 

Законодавчим актом виписана нова редакція Закону "Про метрологію та метрологічну діяльність" з метою гармонізації його положень з європейськими директивами та документами Міжнародної організації законодавчої метрології, а також реалізації положень Концепції розвитку державної метрологічної системи до 2015 року.

Згідно із законом, метрологічна система України створює необхідні засади для забезпечення єдності вимірювань у державі, а її діяльність спрямована на:

реалізацію єдиної технічної політики у сфері метрології;

захист громадян і національної економіки від наслідків недостовірних результатів вимірювань;

здійснення фундаментальних і прикладних досліджень та наукових розробок у сфері метрології;

економію всіх видів енергетичних і матеріальних ресурсів;

забезпечення якості та конкурентоспроможності вітчизняної продукції;

створення нормативно-правових, нормативних, науково-технічних та організаційних основ забезпечення єдності вимірювань у державі.

Метрологічна система України включає: законодавчу та нормативну базу, в тому числі закони, регламенти з метрології, та інші нормативно-правові акти і національні стандарти, що регулюють відносини у сфері метрології та метрологічної діяльності; метрологічну службу України; технічну базу, в тому числі національну еталонну базу; учбово-консультативні організації із розповсюдження знань і поширення досвіду у сфері метрології та метрологічної діяльності.

Відповідний законопроект зареєстровано за №8562-1.

 

"Про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв'язку з оптимізацією функцій центрального органу виконавчої влади у сфері екології та природних ресурсів щодо надання документів дозвільного характеру" 

Законодавчий акт спрямований на приведення Водного, Земельного, Лісового кодексів України, до законів "Про охорону атмосферного повітря", "Про відходи", "Про екологічну експертизу" у відповідність із вимогами Закону "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".

Документ  приводить у відповідність з законодавством та оптимізує функції центрального органу виконавчої влади у сфері екології та природних ресурсів, визначає чіткі правові та організаційні засади функціонування дозвільної системи у сфері господарської діяльності і встановлює порядок діяльності дозвільних органів, уповноважених видавати документи дозвільного характеру.

Зокрема, встановлюється:

порядок одержання, переоформлення, видачі дубліката, анулювання документів дозвільного характеру та їх види;

орган, уповноважений видавати документ дозвільного характеру;

строк видачі або надання письмового повідомлення про відмову у видачі документа дозвільного характеру;

вичерпний перелік підстав для відмови у видачі, переоформленні, видачі дубліката, анулюванні документа дозвільного характеру;

строк дії документа дозвільного характеру або необмеженість строку дії такого документа.

Відповідний законопроект зареєстровано за №8617.

 

"Про особливості здійснення страхування сільськогосподарської продукції з державною фінансовою підтримкою" 

Закон регулює відносини у сфері страхування сільськогосподарської продукції, що здійснюється з державною підтримкою, з метою захисту майнових інтересів сільськогосподарських товаровиробників і спрямований на забезпечення стабільності виробництва в сільському господарстві.

Відповідно до закону, основними принципами страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою є:

підтримка стабільності фінансового становища і кредитоспроможності сільськогосподарських товаровиробників у разі загибелі (знищення, втрати), пошкодження застрахованого майна внаслідок несприятливих природно-кліматичних умов чи інших несприятливих подій, визначених у стандартних договорах страхування;

обов?язковість укладення договору страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою як умови при наданні сільськогосподарським товаровиробникам окремих видів державної підтримки та дотацій, визначених Кабінетом Міністрів України;

рівна доступність до державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників незалежно від їх організаційно-правової форми;

забезпечення відшкодування збитку, заподіяного страхувальникам внаслідок настання страхових подій, у розмірі, порядку і на умовах, встановлених цим законом;

виконання зобов‘язань України у сфері міжнародної торгівлі.

Документ містить також норму, відповідно до якої предметом договору страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою є майнові інтереси страхувальника, пов'язані з його страховими ризиками щодо вирощеної, відгодованої, виловленої, зібраної, виготовленої первинної (без вторинної обробки та переробки) сільськогосподарської продукції (товарів), зазначеної у групах 1-24 УКТ ЗЕД згідно із Законом "Про Митний тариф України", а саме щодо:

урожаю сільськогосподарських культур;

урожаю багаторічних насаджень;

сільськогосподарських тварин, птиці, кролів, хутрових звірів, бджолосімей, риби та інших водних живих ресурсів і тваринницької продукції.

Відповідний законопроект зареєстровано за №5063.

 

"Про продовольчу безпеку України"  

Документ визначає правові, економічні, соціальні, екологічні та організаційні засади державної політики у сфері формування продовольчої безпеки, яка є складовою національної безпеки України.

Законом, зокрема, встановлюється, що основними принципами формування продовольчої безпеки є забезпечення інтересів України у системі міжнародної продовольчої безпеки в умовах глобалізації та регіональної економічної інтеграції; продовольча незалежність держави; економічна обґрунтованість загальнодержавних потреб, пов‘язаних із забезпеченням України продовольством, достатність і стабільність запасів продовольства; своєчасність та адекватність заходів щодо формування продовольчої безпеки реальним і потенційним, внутрішнім і зовнішнім загрозам, тощо.

Відповідний законопроект зареєстровано за №8370-1.

 

"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізму використання земель оборони" 

Документом, зокрема, встановлюється, що особливості відчуження земельних ділянок, на яких розташовані об?єкти нерухомого військового майна, що підлягають реалізації, та земельних ділянок, які вивільняються у процесі реформування Збройних Сил України, встановлюються законом, а кошти, отримані від відчуження таких земельних ділянок, зараховуються до Державного бюджету України та використовуються виключно на потреби оборони відповідно до кошторису Міністерства оборони України у порядку, визначеному Бюджетним кодексом.

Закон ухвалено з урахуванням поправок і зауважень, висловлених під час обговорення.

Відповідний законопроект зареєстровано за №6644-д.

 

"Про внесення змін до Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення" 

Законодавчим актом приводиться чинний закон у відповідність до положень:

Цивільного кодексу в частині визначення поняття засновника (засновників) недержавного пенсійного фонду;

Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" - уточнюється процедура реєстрації, початку роботи та ліквідації НПФ та виходу засновника НПФ із його складу;

Закону "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" стосовно визначення поняття істотної участі для пов?язаних осіб (володіння 10 відс., а не 20 відс., як було, статутного капіталу).

Також уточнюються положення чинного закону щодо можливості формувати пенсійні накопичення через банківські установи шляхом укладення договорів про відкриття пенсійного депозитного рахунку та участі страхових організацій на етапі пенсійних виплат через укладення договору страхування довічної пенсії з учасником пенсійного фонду.

Передбачається, що положення закону, що стосуються пенсійних депозитних рахунків, набиратимуть чинності після внесення змін до законодавства про банки.

Уточнено й визначення учасника НПФ для врахування випадків, коли особа залишається учасником фонду у випадках: отримання пенсійних виплат (протягом 10 років) через НПФ; коли сплату внесків до відкритого та професійного НПФ припинено, проте кошти продовжують працювати у фонді. Уточнено також положення стосовно інформування учасника фонду протягом одного місяця адміністратором корпоративного НПФ про переведення коштів до іншого фонду у зв?язку із прийняттям його роботодавцем рішення щодо виходу зі складу засновників фонду або розірванням роботодавцем - платником договору про участь у корпоративному НПФ та неподанням таким учасником заяви про переведення накопичень до іншої фінансової установи.

Передбачено, що адміністратор корпоративного НПФ у разі, коли особа, яка звільнилася з роботи у платника корпоративного НПФ, не визначила установи, до якої спрямувати накопичення, перераховуватиме кошти, до НПФ визначеного радою корпоративного НПФ, а не на розсуд адміністратора, як нині практикується. До числа суб?єктів, які зобов?язані інформувати про свою діяльність громадськість долучені адміністратори та компанії з управління активами.

Законом уніфіковано підходи до визначення граничного розміру сукупних витрат НПФ шляхом визначення такого розміру витрат спільним нормативним актом двох Регуляторів та визначення граничного розміру оплати послуг адміністратора також як відсоток від активів.

Доповнити перелік обмежень щодо напрямів інвестування в частині тримання не більш як 10 відсотків цінних паперів (корпоративних прав) одного емітента. Передбачається, що ця норма набере чинності через п‘ять років з дати набрання чинності цим законом.

Внесені уточнення щодо розміщення у зобов‘язаннях однієї юридичної особи не більше як 10% загальної вартості пенсійних активів пенсійного фонду.

Законодавчо закріплено норми щодо можливості встановлювати двома Регуляторами (комісіями) особливості розміщення активів на банківських депозитних рахунках, державних цінних паперах та банківських металах - до досягнення пенсійним  фондом обсягу активів у розмірі 500 тисяч гривень але  не більше вісімнадцяти  місяців з дати реєстрації пенсійного фонду як фінансової установи.

Уточнюється також, що в НПФ, який буде акумулювати кошти другого рівня, облік пенсійних коштів буде здійснюватись окремо по учасниках обов?язкової накопичувальної системи та по учасниках добровільної системи.

Передбачено й особливі вимоги щодо фізичних осіб, які можуть надавати агентські послуги з НПЗ (не мати судимості за умисні злочини, мають бути знайомі із законодавством про НПЗ, включені до реєстру таких осіб). Адміністратор нестиме відповідальність за дії таких осіб щодо НПЗ.

Законом визначено, що особа, яка здійснює управління активами пенсійного фонду несе відповідальність за завдані збитки та відшкодовує їх за рахунок резервного фонду, а у разі  його недостатності коштів - за рахунок іншого свого майна. Передбачено, що порядок формування резервного фонду осіб, які здійснюють управління пенсійними активами буде визначати Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку за погодженням з національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

Відповідний законопроект зареєстровано за №0882.

 

"Про внесення змін до деяких законів України щодо акредитації органів з оцінки відповідності" 

Законодавчим актом удосконалено порядок врегулювання відносин у сфері акредитації органів з оцінки відповідності шляхом внесення відповідних змін до законів "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", "Про підтвердження відповідності", "Про акредитацію органів з оцінки відповідності", "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності".

Зокрема, встановлено, що органи з оцінки відповідності, які претендують на призначення виконувати діяльність з оцінки відповідності вимогам технічним регламентів, повинні бути акредитовані національним органом України з акредитації, а у разі, коли національний орган України з акредитації не здійснює акредитації стосовно відповідної діяльності з оцінки відповідності, - національним органом з акредитації іншої держави. Надання органам з оцінки відповідності, які претендують на призначення, права бути акредитованими національними органами з акредитації інших держав спрямовано на запобігання створенню технічних бар?єрів у торгівлі у разі, коли в Україні не здійснюватиметься акредитація органів з оцінки відповідності щодо певних видів продукції, що є об?єктами технічних регламентів.

Передбачено також дворічний перехідний період, протягом якого має бути проведена акредитація призначених органів з оцінки відповідності та калібрувальних лабораторій, які не мають атестатів про акредитацію.

Розширено й перелік вимог до організації та діяльності національного органу України з акредитації. Виконання цих вимог насамперед повинно забезпечувати незалежність національного органу України з акредитації від органів з оцінки відповідності, запобігати виникненню конфлікту інтересів і забезпечувати прозорість у діяльності цього органу, а також забезпечувати належне виконання ним своїх функцій. Крім того, передбачається запровадити додаткові вимоги до керівника національного органу України з акредитації, а також чітко визначити перелік підстав його звільнення з посади з метою посилення його захисту від зовнішнього тиску.

Розширено перелік функцій національного органу України з акредитації, насамперед, щодо міжнародного співробітництва у сфері акредитації. Також передбачається, що національний орган України з акредитації може виконувати функції щодо акредитації інших осіб, ніж органи з оцінки відповідності, або засвідчення компетентності осіб здійснювати певну діяльність, крім оцінки відповідності, у випадках, встановлених нормативно-правовими актами, або за зверненням таких осіб. Надання таких функцій національному органу України з акредитації відповідатиме міжнародним та європейським практикам діяльності національних органів з акредитації.

Відповідний законопроект зареєстровано за №9389.

 

"Про внесення змін до деяких законів України" (щодо питань з видачі ліцензій) 

Законом вдосконалено процедуру видачі ліцензій.

Зокрема, скасовано вимогу до суб?єкта господарювання подавати органу ліцензування для отримання ліцензії виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а також зобов?язати спеціально уповноважений орган з питань державної реєстрації забезпечувати безперешкодний доступ на його офіційному сайті до відомостей з Єдиного державного реєстру та встановлює перелік таких відомостей.

Відповідний законопроект зареєстровано за №9022.

 

"Про внесення змін до статті 16610 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування за порушення законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру 

Законом викладено в новій редакції статтю 16610 "Порушення законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру" Кодексу України про адміністративні правопорушення, розширено перелік адміністративних правопорушень у сферах видачі документів дозвільного характеру.

Згідно із законом, "Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення дозвільним органом суб'єкта господарювання або державного адміністратора про відмову у видачі документа дозвільного характеру;

порушення дозвільним органом строків видачі документа дозвільного характеру;

відмова дозвільного органу суб'єкту господарювання у видачі документа дозвільного характеру з підстав, не встановлених законом;

анулювання документа дозвільного характеру дозвільним органом з підстав, не встановлених законом;

неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним адміністратором суб'єкта господарювання про одержання документа дозвільного характеру або про письмову відмову у видачі документа дозвільного характеру;

безпідставна відмова державного адміністратора суб'єкту господарювання у прийнятті заяви для одержання документа дозвільного характеру та документів, що додаються до неї;

видача (переоформлення, видача дублікатів, анулювання) державним адміністратором документа дозвільного характеру не в приміщенні дозвільного центру;

видача дозвільним органом документа дозвільного характеру, необхідність одержання якого не встановлена законом, -

тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, -

тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

Відповідний законопроект зареєстровано за №9182.

 

"Про внесення змін до Закону України "Про теплопостачання" (щодо використання технологічного мінімуму природного газу) 

Документом, зокрема, встановлюється, що технологічний мінімум споживання  природного газу - це мінімальний рівень використання природного газу об?єктом у сфері теплопостачання, що забезпечує номінальне функціонування підприємства і недопущення виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, і визначається за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів.

Крім цього, закон містить норму, відповідно до якої у разі несплати або внесення не в повному обсязі плати за використаний природний газ та послуги з його транспортування газопостачальна організація має право обмежити споживання природного газу суб?єктів господарювання у сфері теплопостачання, для яких тарифи встановлені на економічно обґрунтованому рівні, до технологічного мінімуму споживання.

Відповідний законопроект зареєстровано за №9374.

 

"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення відповідальності та вдосконалення державного регулювання у сфері містобудівної діяльності" 

Закон спрямований на удосконалення державної політики у сфері містобудування, посилення та персоніфікації відповідальності суб'єктів містобудування за порушення вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил, забезпечення стійкості, міцності, надійності та необхідної довговічності будівель і споруд.

Зокрема, збільшено розміри штрафних санкцій за правопорушення у сфері містобудування, диференціювані розміри штрафів залежно від категорії складності об'єктів, що будуються, передбачена персональна відповідальність окремих виконавців за правопорушення у сфері мостобудування.

Документом внесені зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Господарського кодексу, а також законів: "Про основи містобудування"; "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування"; "Про архітектурну діяльність"; "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері будівництва житла"; "Про будівельні норми"; "Про регулювання містобудівної діяльності".

Відповідний законопроект зареєстровано за № 8597.

 

"Про внесення змін до Закону "Про інвестиційну діяльність" (щодо приведення у відповідність термінології) 

Законом, зокрема, визначено терміни "інвестиційний проект", "проектна (інвестиційна) пропозиція" та зміст складових частин інвестиційного проекту, напрямів, шляхів та заходів державної підтримки і стимулювання інвестиційної діяльності, а також запровадити державну реєстрацію інвестиційних проектів та проектних (інвестиційних) пропозицій, які потребують державної підтримки.

Згідно із документом, інвестиційний проект - це, сукупність цілеспрямованих організаційно-правових, управлінських, аналітичних, фінансових та інженерно-технічних заходів, які здійснюються суб?єктами інвестиційної діяльності та оформлені у вигляді планово-розрахункових документів, необхідних та достатніх для обґрунтування, організації та управління роботами з реалізації проекту. Розробленню інвестиційного проекту може передувати розроблення проектної (інвестиційної) пропозиції. Форма проектної (інвестиційної) пропозиції, на основі якої готується інвестиційний проект, для розроблення якого може надаватися державна підтримка, затверджується центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики.

Інвестиційний проект, для реалізації якого може надаватися державна підтримка, розробляється в порядку та за формою, затвердженими центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики.

Чинний закон доповнено статтями 121 про державну підтримку та стимулювання інвестиційної діяльності і 122 про державну реєстрацію інвестиційних проектів та проектних (інвестиційних) пропозицій.

Державна підтримка для реалізації інвестиційних проектів надається, зокрема, шляхом:

фінансування реалізації інвестиційних проектів за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів;

співфінансування інвестиційних проектів з державного та місцевих бюджетів;

надання відповідно до законодавства для реалізації інвестиційних проектів державних і місцевих гарантій з метою забезпечення виконання боргових зобов?язань за запозиченнями суб?єкта господарювання та кредитування за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів;

повної або часткової компенсації за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів відсотків за кредитами суб?єктів господарювання для реалізації інвестиційних проектів;

застосування інших форм, передбачених законами.

Державна підтримка для розроблення інвестиційного проекту надається виключно у разі наявності проектної (інвестиційної) пропозиції шляхом фінансування або співфінансування за рахунок коштів державного та/або місцевих бюджетів.

Відповідний законопроект зареєстровано за №9024.

 

"Про внесення змін до Земельного та Лісового кодексів України щодо збереження лісів" 

Закон спрямований на вдосконалення законодавчого регулювання відносин, що виникають у зв‘язку з реалізацією органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування своїх повноважень щодо розпорядження землями лісового фонду.

Відповідні зміни пропонується внести до статей 122 та 149 Земельного кодексу України, а також до статей 27, 31 та 32 Лісового кодексу України. Ці зміни передбачають перерозподіл повноважень між Кабінетом Міністрів та Радою Міністрів Автономної республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими, районними державними адміністраціями щодо передачі земельних ділянок у власність та у постійне користування, вилучення земельних ділянок державної власності, а також уточнюють сферу застосування повноважень сільських, селищних, міських рад, органів виконавчої влади щодо розпорядження землями до розмежування земель державної і комунальної власності.

Відповідний законопроект зареєстровано за №8489.

 

"Про внесення змін до статті 13 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" (щодо врегулювання розбіжностей при субсидіюванні підприємств) 

Законом, зокрема, встановлюється, що компенсація лізингових платежів надається суб'єктам господарювання агропромислового комплексу в порядку та розмірі, визначених Кабінетом Міністрів, за сплачені такими суб'єктами згідно з договорами фінансового лізингу:

суму, яка відшкодовує частину вартості предмета лізингу, до якого відносяться вітчизняна техніка та/або обладнання для агропромислового комплексу чи техніка та/або обладнання для агропромислового комплексу іноземного виробництва, у разі якщо відповідні аналоги не виробляються в Україні, згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів, - в обсязі до 40 відсотків зазначеної суми;

винагороду лізингодавцю за отримане у лізинг майно - в розмірі півтори облікової ставки Національного банку України, що діє на дату нарахування відсотків за користування предметом лізингу, але не більше розміру такої винагороди, передбаченого відповідним договором фінансового лізингу.

Згідно з документом, розмір компенсації лізингових платежів щорічно оприлюднюється Кабінетом Міністрів не пізніше 1 березня поточного бюджетного року

Відповідний законопроект зареєстровано за №9026.

 

"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення строку відведення земельних ділянок для містобудівних потреб" 

Згідно із документом, земельні спори розглядаються органами виконавчої влади з питань земельних ресурсів та органами місцевого самоврядування на підставі заяви однієї із сторін у тижневий термін з дня подання заяви.Законом також передбачено, що рішення відповідних органів передається сторонам у триденний строк з дня його прийняття.

Відповідний законопроект зареєстровано за №8679.

 

"Про внесення змін до деяких законів України щодо прав інвалідів" 

Законом приведено законодавство України, яким регулюються питання захисту прав і інтересів осіб з інвалідністю, у відповідність з положеннями Конвенції ООН про права інвалідів.

Законодавчим актом внесено низку змін до законів "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" та "Про реабілітацію інвалідів в Україні" щодо приведення термінів у відповідність до норм Конвенції, зокрема, визначення у новій редакції поняття "інвалідність" та "інвалід" виходячи із соціальної, а не з медичної моделі інвалідності; забезпечення інклюзивного навчання інвалідів з урахуванням індивідуальних потреб; підвищення статусу та подальший розвиток жестової мови; забезпечення субтитрування та сурдоперекладу теле- і радіопередач та програм тощо.

Зокрема, законом встановлено, що діяльність держави щодо інвалідів виявляється у створенні правових, економічних, політичних, соціальних, психологічних та інших умов для забезпечення їхніх прав і можливостей нарівні з іншими громадянами для участі в суспільному житті та полягає у: виявленні, усуненні перепон і бар?єрів, що перешкоджають забезпеченню прав і задоволенню потреб, у тому числі стосовно доступу до об?єктів громадського та цивільного призначення, благоустрою, транспортної інфраструктури, дорожнього сервісу (далі - об?єкти фізичного оточення), транспорту, інформації та зв?язку, а також з урахуванням індивідуальних можливостей, здібностей та інтересів - до освіти, праці, культури, фізичної культури і спорту; охороні здоров?я; соціальному захисті;забезпеченні виконання індивідуальної програми реабілітації інвалідів; наданні пристосованого житла; сприянні громадській діяльності.

Згідно з законом, соціальний захист інвалідів є складовою діяльності держави щодо забезпечення прав і можливостей інвалідів нарівні з іншими громадянами та полягає у наданні пенсії, державної допомоги, компенсаційних та інших виплат, пільг, соціальних послуг, здійсненні реабілітаційних заходів, встановленні опіки (піклування) або забезпеченні стороннього догляду.

Відповідний законопроект зареєстровано за №8315.

 

"Про внесення змін до Закону "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" 

Законодавчим актом узгоджено положення Закону "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" із положеннями інших законодавчих актів у частині уніфікації назв документів дозвільного характеру та доповнити Перелік документами дозвільного характеру, передбачених законом.

Зокрема, Перелік передбачається доповнено пунктами 144- 155 такого змісту:

"Реєстраційне свідоцтво, що видається суб?єктам господарювання, які розробляють документи щодо обґрунтування обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (Закон "Про охорону атмосферного повітря");

Дозвіл на викиди забруднюючих речовин, для яких не встановлено відповідних нормативів екологічної безпеки (Закон "Про охорону атмосферного повітря");

Дозвіл на провадження діяльності, спрямованої на штучні зміни стану атмосфери та атмосферних явищ у господарських цілях (Закон "Про охорону атмосферного повітря");

Дозвіл на спеціальне використання (добування, збирання) об?єктів Червоної книги України (Закон "Про Червону книгу України");

Дозвіл на проведення державної апробації (випробовувань) генетично модифікованих організмів у відкритій системі (Закон "Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів");

Дозвіл на ввезення незареєстрованих генетично модифікованих організмів для науково-дослідних цілей у замкненій та відкритій системах, а також з метою проведення їх державної апробації (випробовувань) (Закон "Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів");

Дозвіл на ввезення продукції, отриманої з використанням генетично модифікованих організмів для науково-дослідних цілей (Закон "Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів");

Дозвіл на утримання диких тварин у напіввільних умовах чи неволі (Закон "Про захист тварин від жорстокого поводження");

Дозвіл на проведення заходів, спрямованих на охорону природних комплексів, ліквідацію наслідків аварій, стихійного лиха та в інших цілях, не передбачених проектом організації території природного заповідника та охорони його природних комплексів (Закон "Про природно-заповідний фонд України");

Дозвіл на експлуатацію об?єкта поводження з небезпечними відходами (Закон "Про відходи");

Дозвіл на зберігання та видалення відходів (Закон "Про відходи");

Погодження місць розміщення підприємств, що здійснюють переробку, утилізацію або знищення вилученої з обігу неякісної, небезпечної продукції (Закон "Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції").

Відповідний законопроект зареєстровано за №9394.

 

"Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (нова редакція) 

Закон встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури з метою повного або часткового задоволення вимог кредиторів.

Документом передбачено, що державний орган з питань банкрутства: сприяє створенню організаційних, економічних, інших умов, необхідних для реалізації процедур відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, у тому числі процедур банкрутства державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п?ятдесят відсотків; організовує систему підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів); установлює вимоги для отримання свідоцтва на право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора); формує Єдиний реєстр арбітражних керуючих (розпорядників майном, керуючих санацією, ліквідаторів) України; готує на запити суду, прокуратури або іншого уповноваженого органу висновки про наявність ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства тощо.

Закон містить також положення про організацію діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), заходи щодо запобігання банкрутству боржника та позасудові процедури, санацію боржника до порушення провадження у справі про банкрутство тощо.

Відповідний законопроект зареєстровано за №8531.

 

"Про внесення змін до статті 7 Декрету Кабінету Міністрів "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" (щодо розширення сфери використання валюти України) 

Законодавчий акт розроблено з метою розширення можливості використання гривні суб?єктами зовнішньоекономічної діяльності України в розрахунках з нерезидентами.

Зокрема, внесено зміни, що передбачають:

установлення норми щодо можливості використання іноземної валюти та гривні як засобу платежу в розрахунках між резидентами і нерезидентами в межах торговельного обороту та забезпечення права Національного банку України на встановлення порядку проведення таких розрахунків;

скасування обмеження щодо необхідності одержання індивідуальної ліцензії Національного банку на здійснення розрахунків між резидентами і нерезидентами в межах торговельного обороту в національній валюті України.

Відповідний законопроект, до якого внесено зміни, зареєстровано за №9488.

 

"Про внесення змін до деяких законів України" (щодо вдосконалення порядку здійснення судочинства) 

Закон спрямований на вдосконалення положень чинного законодавства України, що регулюють порядок здійснення цивільного, господарського та адміністративного судочинства задля підвищення  ефективності роботи судів України.

Зокрема, внесено зміни до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства України, якими:

встановлено, що суддя, який брав участь у розгляді справи не може брати участі у перегляді прийнятих за його участю судових рішень за нововиявленими обставинами, що сприятиме більш об?єктивному та неупередженому розгляду;

закріплено обов?язок суду залучати до справи осіб, які не є сторонами у справі, якщо буде встановлено, що судове рішення може вплинути на їх права і обов?язки. Такі особи залучатимуться до участі у розгляді справи у статусі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору. Закріплення у процесуальному законодавстві України цих положень, вважають народні депутати, сприятиме зменшенню кількості ситуацій, коли розгляд судових справ здійснюється без участі осіб, на права та інтереси яких може вплинути судове рішення;

встановлено для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, прокурора та інших суб?єктів владних повноважень граничний строк, із спливом якого апеляційна чи касаційна скарга не може бути прийнята до провадження суду апеляційної чи касаційної інстанції, незалежно від поважності причини пропуску строку для подання. На думку членів Комітету, такий підхід сприятиме дотриманню принципу правової визначеності, зокрема, в частині, яка стосується незмінюваності судових рішень та можливості їх фактичного перегляду упродовж невизначеного проміжку часу. З цією ж метою законопроектом пропонується запровадити граничний строк також і для перегляду судових рішень за нововиявленими обставинами;

удосконалено у цивільному та адміністративному процесах порядок вирішення питань про поновлення строків для подання апеляційних та касаційних скарг.

Крім цього, врегульовано й інші питання, пов?язані із строками та порядком звернення до судів різних інстанції, а також  діяльністю суду щодо розгляду справ, віднесених до їх юрисдикції.

Відповідний проект зареєстровано за №9535.

 

"Про внесення змін до Закону України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку" (щодо доповнення переліку ядерних установок) 

Законодавчим актом у статті 1 Закону "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку" уточнено визначення поняття "ядерні установки" шляхом включення до нього терміну "ядерні підкритичні установки", який визначено як окремий термін. Крім того, у частині другій статті 21 закону слово "енергокомпанії" виключено, а слова "атомних електростанцій" замінено словами "ядерних установок". Зазначені зміни спрямовані на усунення прогалин у ядерному законодавстві стосовно визначення відповідних термінів та понять, а також забезпечення створення експлуатуючих організацій для більш широкого кола ядерних установок (не тільки атомних електростанцій).

Відповідний законопроект зареєстровано за №9448.

 

"Про внесення змін до розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо заборони на відчуження та зміну цільового призначення земель сільськогосподарського призначення"  

Законом внесено зміни до пунктів 14 та 15 розділу Х Земельного кодексу України з метою продовження до 1 січня 2013 року дії мораторію на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення та зміну їх цільового призначення.

Відповідний законопроект зареєстровано за №9586.

 

"Про внесення змін до Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження родючості грунтів" (щодо відтермінування) 

Законом продовжено строки (з 01.01.2012 р. до 01.01.2013 р.), визначені для розроблення проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь і передбачають заходи з охорони земель, порушення яких тягне за собою накладання відповідних штрафних санкцій згідно статті 55 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідний законопроект зареєстровано за №9585.

 

"Про внесення змін до статті 8 Закону "Про автомобільні дороги" (щодо класифікації автомобільних доріг загального користування) 

Відповідно до закону, територіальні дороги, які згідно з чинним законодавством належать до автомобільних доріг місцевого значення, віднесено до автомобільних доріг державного значення та уточнено порядок затвердження переліку автомобільних доріг державного значення, визначивши, що такий перелік затверджується Кабінетом Міністрів за пропозицією центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері дорожнього господарства.

Документом також врегульовано порядок затвердження переліку автомобільних доріг місцевого значення і встановлено, що він затверджується Радою Міністрів в Автономній Республіці Крим та обласними державними адміністраціями один раз на три роки.

Відповідний проект, до якого внесено певні редакційні уточнення, зареєстровано за №9376.

 

"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення управління об'єктами державної власності" 

Законодавчим актом з метою оптимізації управління об?єктами державної власності внесено зміни до законів "Про заставу", "Про холдингові компанії в Україні" та "Про управління об?єктами державної власності" щодо визначення повноважень Державного агентства з управління корпоративними правами та майном.

Зокрема, Закон "Про холдингові компанії в Україні" доповнено положенням, згідно з яким "Державна керуюча холдингова компанія - це державна холдингова компанія, корпоративним підприємством якої може бути інша державна холдингова компанія чи господарське товариство, холдинговий корпоративний пакет акцій (часток, паїв) якого належить державі".

Рішення про утворення державної холдингової компанії в процесі корпоратизації (приватизації) приймає орган, уповноважений управляти державним майном, за погодженням з Кабінетом Міністрів.

Закон доповнено новою статтею 71 про особливості утворення та діяльності Державної керуючої холдингової компанії.

Так, визначено, зокрема, що засновником та єдиним акціонером Державної керуючої холдингової компанії є держава в особі Кабінету Міністрів. Її статутний капітал формується за рахунок належних державі акцій державних холдингових компаній, часток (паїв) держави у статутних капіталах господарських товариств, а також додаткових вкладів у формі майна, коштів та нематеріальних активів, необхідних для забезпечення її діяльності. З метою захисту прав держави, як власника, у Державній керуючій холдинговій компанії створюється наглядова рада. Виконавчим органом Державної керуючої холдингової компанії є правління.

У Законі "Про управління об?єктами державної власності" доповнено нормою щодо центрального органу виконавчої влади з управління державними корпоративними правами та майном.

Змінами передбачено, що державна керуюча холдингова компанія має статус уповноваженого органу управління щодо об?єктів управління державної власності, що передані до її статутного капіталу та статутного капіталу її корпоративних підприємств.

Закон доповнено також новою статтею 51 про повноваження центрального органу виконавчої влади з управління державними корпоративними правами та майном. Передбачено, зокрема, що він: здійснює управління об?єктами державної власності, у тому числі корпоративними правами держави, які належать до сфери його управління; готує пропозиції щодо закріплення в державній власності пакетів акцій публічних акціонерних товариств, що належать до сфери його управління, доцільності їх відчуження або придбання державою відповідних пакетів акцій (часток) в інших власників та акцій додаткової емісії для подальшого їх подання центральним органом виконавчої влади з питань економіки Кабінетові Міністрів; здійснює контроль та проводить аналіз результатів діяльності державних підприємств (у тому числі ефективності використання державного майна), господарських товариств, у статутному капіталі яких є державна частка, що належать до сфери його управління, та розробляє механізми підвищення ефективності їх роботи тощо.

Закон доповнено й новою статтею 52 про повноваження центрального органу виконавчої влади з питань економіки, який, зокрема, забезпечує формування державної політики, визначення загальних принципів та пріоритетних напрямів розвитку у сфері управління об'єктами державної власності, в тому числі корпоративними правами держави.

Відповідний законопроект зареєстровано за №9415.

 

"Про внесення змін до деяких законодавчих актів у сфері охорони здоров'я щодо посилення контролю за обігом лікарських засобів, харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, функціональних харчових продуктів та дієтичних добавок" 

Законодавчим актом внесено доповнення до Основ законодавства України про охорону здоров?я, законів "Про лікарські засоби", "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", "Про рекламу".

Зокрема, встановлено, що інформація про лікарські засоби (у тому числі препарати, що не зареєстровані або перебувають на стадії розроблення чи впровадження у виробництво) включає назву, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію і публікується у виданнях, призначених для медичних та фармацевтичних працівників, а також у матеріалах, що поширюються на спеціалізованих семінарах, конференціях, симпозіумах з медичної тематики.

Також, відповідно до закону, дозволяється реклама лікарських засобів, які відпускаються без рецепта лікаря та не внесені до переліку заборонених до рекламування лікарських засобів. Перелік лікарських засобів, заборонених до рекламування затверджується центральним органом виконавчої влади у галузі охорони здоров?я. Вимоги до реклами таких лікарських засобів встановлюються Законом "Про рекламу". Критерії, що застосовуються при визначенні лікарських засобів, рекламування яких заборонено, затверджуються центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров?я відповідно до вимог Закону. Рішення про віднесення лікарського засобу до лікарських засобів, рекламування яких заборонено, приймається під час державної реєстрації (перереєстрації) лікарського засобу з внесенням відповідної інформації до Державного реєстру лікарських засобів України. Реклама лікарських засобів, застосування та відпуск яких дозволяється лише за рецептом лікаря, а також тих, що внесені до переліку заборонених до рекламування лікарських засобів, забороняється.

Відповідний законопроект зареєстровано за №7007.

 

"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення контролю за укладенням договорів застави та іпотеки земельних ділянок та прав на них" 

Законом внесено зміни до таких законодавчих актів України:

частину першу статті 133 Земельного кодексу України доповнено абзацом другим такого змісту: "Земельна ділянка або право на неї можуть бути передані у заставу лише за умови присвоєння земельній ділянці кадастрового номера в порядку, визначеному законом";

пункт 3 частини першої статті 18 Закону "Про іпотеку" викладено в такій редакції: "3) опис предмета іпотеки, достатній для його ідентифікації, та/або його реєстраційні дані, у тому числі кадастровий номер. У разі іпотеки земельної ділянки має зазначатися її цільове призначення".

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Відповідний законопроект зареєстровано за №7539.

 

"Про внесення зміни до Кримінально-процесуального кодексу України щодо уточнення підслідності" 

Законодавчим актом викладено у новій редакції частину третю статті 112 Кримінально-процесуального кодексу України, якою визначається підслідність кримінальних справ органам Служби безпеки України.

Оновленою редакцією частини третьої статті 112 КПК України розширено повноваження СБУ. Зокрема, до підслідності органів СБУ віднесено справи про злочини, передбачені статтею 294 КК України "Масові заворушення", а також передбачено, що якщо при розслідуванні кожного злочину, що належить до підслідності СБУ, будуть встановлені відповідні злочини, пов'язані у сфері службової діяльності, в тому числі й злочин - одержання хабара (стаття 368 КК України), вчинені особою, щодо якої ведеться слідство, або іншою особою, якщо вони пов'язані із злочинами, вчиненими особою, щодо якої ведеться слідство, вони розслідуються слідчими органів Служби безпеки України.

Відповідний законопроект зареєстровано за № 4505.

 

"Про внесення змін до Господарського кодексу України" (щодо фізичних осіб та фізичних осіб підприємців) 

Законодавчим актом внесено до Господарського кодексу України деякі термінологічні зміни з метою узгодження його з Цивільним кодексом. Зокрема, терміни "громадянин-підприємець" та "громадянин" замінено на "фізична особа-підприємець" та "фізична особа", які використовуються у Цивільному кодексі України.

Відповідний законопроект зареєстровано за №2398.

 

"Про внесення змін до статті 10 Закону "Про пожежну безпеку" (щодо декларативного принципу) 

Законодавчий акт спрямований на приведення законодавства у сфері пожежної безпеки у відповідність із Законом "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" шляхом внесення відповідних змін до статті 10 Закону "Про пожежну безпеку".

Згідно із законом, "Новостворені підприємства, у тому числі ті, що розміщуються в орендованих приміщеннях, які не змінюють виду своєї діяльності (крім потенційно небезпечних об'єктів) або не належать до категорії вибухопожежонебезпечних та об'єктів з масовим перебуванням людей і не розміщуються на території або всередині зазначених об'єктів, можуть провадити певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства. Якщо зазначені підприємства належать до категорії пожежонебезпечних об?єктів, вони можуть провадити свою діяльність за декларативним принципом за умови укладення договорів добровільного страхування відповідальності перед третіми особами. Порядок та форма повідомлення про відповідність матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства встановлюються Кабінетом Міністрів  України.

Підставою для видачі дозволу є висновок за результатами оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об?єкта чи приміщення, що проводиться органом державного пожежного нагляду або суб'єктом господарювання, який одержав ліцензію на проведення такої оцінки (експертизи)".

Відповідний законопроект зареєстровано за №8388.

 

"Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу" 

Закон встановлює граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу під час розгляду судами цивільних та адміністративних справ.

Так, розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних справах, в яких така компенсація виплачується стороні, на користь якої ухвалено судове рішення, іншою стороною, а в адміністративних справах - суб?єктом владних повноважень, не може перевищувати 40 відсотків встановленої законом мінімальної заробітної плати у місячному розмірі за годину участі особи, яка надавала правову допомогу, у судовому засіданні, під час вчинення окремих процесуальних дій поза судовим засіданням та під час ознайомлення з матеріалами справи в суді, що визначається у відповідному судовому рішенні.

У разі, якщо сторона у цивільній чи адміністративній справі звільнена від оплати витрат на правову допомогу, компенсація таких витрат виплачується стороні, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб?єктом владних повноважень, у розмірі, що не перевищує 2,5 відсотка встановленої законом мінімальної заробітної плати в місячному розмірі за годину участі особи, що надавала правову допомогу, у судовому засіданні, під час вчинення окремих процесуальних дій поза судовим засіданням та під час ознайомлення з матеріалами справи в суді, що визначається у відповідному судовому рішенні.

Компенсація витрат на правову допомогу виплачується за рахунок державного бюджету в межах видатків, передбачених Державній судовій адміністрації України на здійснення правосуддя місцевими загальними та місцевими адміністративними судами.

Відповідний законопроект зареєстровано за №8393.

 

"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо накладення арешту на морські судна 

Законом внесено зміни до низки законодавчих актів України у зв?язку з приєднанням України до Міжнародної Конвенції з уніфікації деяких правил щодо накладення арешту на морські судна.

Зокрема, статтю 114 Цивільного процесуального кодексу України доповнено нормою, згідно з якою "Справи про арешт судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, розглядаються судом за місцезнаходженням морського порту України, в якому перебуває судно, або порту реєстрації судна".

Відповідний законопроект, який прийнято з урахуванням зауважень Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України, зареєстровано за №8553.

 

Прийнято також низку законів щодо ратифікації міжнародних документів.

 

12 законопроектів та 1 проект Постанови прийнято за основу.

 

Ухвалено також низку постанов щодо: присудження Премії та іменних стипендій Верховної Ради України, Рекомендацій парламентських слухань, призначення місцевих виборів, обрання та звільнення суддів, організаційних питань.

 

Проголошено 133 депутатських запити.

 

Низку документів повернуто на доопрацювання, деякі відхилено.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Повідомлення ”

29 серпня 2022 20:00
02 червня 2022 11:20
22 лютого 2022 12:30
23 листопада 2021 12:04
22 вересня 2021 13:40
24 серпня 2021 15:06
20 липня 2021 15:28
20 липня 2021 10:06
19 липня 2021 17:58
16 липня 2021 12:51