Проект закону підготовлено з метою приведення деяких законодавчих актів у відповідність до Закону "Про соціальну адаптацію осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк", що надасть можливість особам, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк у найкоротший термін пристосуватися до умов соціального середовища та запобігти впливу криміногенних факторів.
Зокрема, пропонується для тимчасового проживання осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк і потребують поліпшення житлових умов, або жила площа яких тимчасово заселена, використовуються спеціальні гуртожитки.
Соціальна реабілітація передбачає також працевлаштування, надання соціально-медичних, психолого-педагогічних, юридичних, інформаційних та інших видів соціальних послуг неповнолітнім, які відбували покарання у виді позбавлення волі на певний строк та молоді, яка відбувала покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк.
Запропоновані в проекті заходи, вважають члени Комітету, дозволять на практиці створити умови для забезпечення реінтеграції колишніх засуджених у суспільство, реалізувати їх право на фізичне і психологічне відновлення, розробити комплексний підхід до соціальної адаптації осіб, які відбували покарання.