У п’ятницю в ході робочої поїздки до міста Луцьк Голова Верховної Ради України Володимир Литвин зустрівся з керівниками районів і міст Волинської області, професорсько-викладацьким складом навчальних закладів області, представниками наукових кіл, інтелігенцією.
В.Литвин, розповідаючи про створену сьогодні Парламентську Асамблею Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки, Сейму і Сенату Республіки Польща, зазначив, що “нам потрібно сьогодні бути присутніми в Європі, брати участь в європейських подіях, адже ми європейська країна”.
Аналізуючи суспільно-політичну ситуацію, яка склалася в країні після виборів Глави держави, В.Литвин сказав: “Кожен з вас, хто вчора бачив публічну зустріч Президента із суспільством, відчув, чим живе Президент, чим живе держава, і відчув пульс. Треба сказати – пульс чіткий, хоча і напружений”.
Відповідаючи на запитання присутніх стосовно нинішніх тенденцій у політичному процесі, Голова Верховної Ради України сказав: “Відбувся процес зміни політичних еліт, а процес такої докорінної зміни безболісно не відбувається. Для розв’язання якісно нових завдань потрібні були якісно нові політичні сили, якісно новий політичний лідер”. В.Литвин висловив переконання, що в ході виборів “відбувся об’єктивний історичний процес”.
“Україна як держава вже відбулася, питання, якою сутнісно вона буде. Відповідь на нього і повинні дати нові політики, які нині відповідаюь за облаштування країни”, - зазначив він.
Також в ході зустрічі було проаналізовано стан справ в освітній та науковій сферах. На думку В.Литвина, “найперспективнішим є інноваційний шлях розвитку, що нероздільно пов’язаний з розвитком і освіти, і науки”. “У нас сьогодні проблеми національної безпеки - це наука, освіта і культура. Для нас недостатньо зберегти рівень, досягнутий у цих та інших сферах життя. Потрібно формувати нові перспективи і відповідні пріоритети”, підсумував В.Литвин.
Коментуючи на прохання присутніх хід підготовки до парламентських виборів 2006 року, Голова Верховної Ради України сказав: “Повинен відверто сказати, що зараз відбуваються консультації між Президентом, Прем’єр-міністром і мною щодо спільних дій на парламентських виборах у наступному році”.
Також в Луцьку В.Литвин нагородив Почесними грамотами і Грамотами Верховної Ради України головного редактора виробничого об’єднання ОДТРК, керівників органів місцевого самоуправління, представників народного господарства, суддів.
В.Литвин також дав прес-конференцію для представників місцевих засобів масової інформації.