Publish

Володимир Литвин: Економічна співпраця між Україною і Японією має всі передумови для подальшого розвитку

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у п´ятницю зустрівся із делегацією Палати представників парламенту Японії на чолі з Головою Виконавчої Ради Комітету з питань правил та управління Палати представників Тадамасою Кодайрою.

Учасники зустрічі обговорили широке коло питань, зокрема, щодо реалізації енергозберігаючих проектів, використання альтернативних джерел енергії, підвищення рівня енергетичної безпеки та співпраці у сільськогосподарській сфері, активізації міжпарламентських зв´язків.

Голова Верховної Ради України зазначив, що японський народ близький і рідний українцям не лише тому, що переживає подібні життєві виклики, а й своїми рисами характеру: життєлюбством, терпінням та делікатністю. Він також висловив сподівання, що візит японської парламентської делегації в Україну сприятиме виведенню співпраці обох країн на якісно новий рівень.

В.Литвин подякував японцям за участь у заходах, присвячених Чорнобильській проблемі, та зазначив, що «нам потрібно разом багато зробити, щоб осмислити проблему ядерної безпеки та напрацювати відповідні рекомендації». У цьому контексті він висловився за те, щоб «Чорнобильська зона використовувалась як міжнародний полігон, міжнародна лабораторія для проведення досліджень, для моделювання ситуацій та напрацювання відповідних рекомендацій».

Представники Комітету з питань правил та управління Палати представників Парламенту Японії повідомили, що ознайомились із зоною відчуження Чорнобильської зони, та подякували українцям за підтримку і надану гуманітарну допомогу після землетрусу, який стався цього року поблизу Фукусіми. (Дов. - Україна була однією з перших країн, яка запропонувала Японії допомогу для подолання наслідків землетрусу, цунамі та аварії на атомній електростанції «Фукусіма-1»).

Японські парламентарії висловили зацікавленість у подальшій співпраці з Україною у сфері ядерної енергетики, зокрема, питаннях безпеки та розробки альтернативних джерел енергії. Великий інтерес для них також складає постачання продукції сільського господарства та продуктів харчування з України до Японії.

Керівник українського парламенту зазначив, що важливою запорукою підтримки сталого політичного діалогу стали б проведення у Києві Третього засідання Українсько-японського комітету зі співробітництва на рівні міністрів закордонних справ та здійснення першого в історії двосторонніх відносин та незалежної України візиту Глави японського уряду до України. Також, на його думку, активізація міжпарламентських контактів на рівні комітетів та груп дружби сприятиме розвитку українсько-японських відносин на всіх напрямках.

Японія є стратегічним партнером для України у промисловій, фінансовій, сільськогосподарській сферах, у галузі енергозберігаючих технологій, підкреслив В.Литвин. Тому, враховуючи стабільність внутрішньої економічної та політичної ситуації всередині України та відновлення активності японського бізнесу на міжнародній арені, економічна співпраця між Україною і Японією має всі передумови для подальшого розвитку.

Керівник українського парламенту позитивно оцінює перспективи реалізації енергозберігаючих проектів японськими компаніями, запровадження новітніх технологій та залучення інвестицій в агропромисловий сектор України. «Сподіваюсь і вірю, що співпраця набуде постійних рис, - наголосив він. - Україна багата природними ресурсами і людьми. Сьогодні той етап, коли потрібно навчитися жити цивілізовано, і ми над цим працюємо».

Представники Парламенту Японії передали запрошення Голові Верховної Ради України від Спікера Палати представників Парламенту Японії Такахіро Йокоміті відвідати Японію з офіційним візитом.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Повідомлення ”

29 серпня 2022 20:00
02 червня 2022 11:20
22 лютого 2022 12:30
23 листопада 2021 12:04
22 вересня 2021 13:40
24 серпня 2021 15:06
20 липня 2021 15:28
20 липня 2021 10:06
19 липня 2021 17:58
16 липня 2021 12:51