Європейський курс України сьогодні перебуває в стадії практичної реалізації, - В. Литвин
Європейський курс України сьогодні перебуває в стадії практичної реалізації. На цьому наголосив Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, відповідаючи на питання кореспондента Польського радіо. За його словами, «дотепер відбувалася підготовка, осмислення на державному і суспільному рівні того, що Україна як європейська держава повинна бути складовою європейського співтовариства».
Для досягнення конкретного результату у цьому плані, вважає В.Литвин, Україні «необхідно здійснити велику домашню роботу, і вона сьогодні здійснюється». Разом з тим, на думку керівника українського парламенту, нашій державі в цьому процесі потрібно відчувати підтримку країн, народів і людей, які усвідомлюють, що «залучення України до європейської сім´ї дозволить Європі стати більш цілісною та виступати в ролі глобального світового гравця».
У цьому плані співпраця і координація зусиль між Україною й Польщею, на переконання В.Литвина, дозволить,з одного боку підсилити позиції і Польщі в Євросоюзі, з другого - сприятиме Україні успішніше інтегруватися до європейської спільноти.
В Україні розраховують, вкотре наголосив керівник українського парламенту, що під час головування Польщі в Європейському Союзі Україна підпише з цією структурою угоду про політичну асоціацію, основою якої буде договір про зону вільної торгівлі, а також отримає реальну перспективу введення безвізового режиму з ЄС. «Це вкрай важливо для України, оскільки в процесі руху в європейському напрямі нам необхідні конкретні досягнення, - зауважив В. Литвин. - Для того, щоб Україна закріпила свій зовнішньополітичний вибір, для того, щоб дисциплінувати український політикум і для того, щоб сконцентрувати зусилля на основоположному векторі нашого політичного курсу - європейському».
Голова Верховної Ради висловився проти того, щоб Україну розглядали «виключно як країну, на якій можна відпрацьовувати моделі демократичного устрою держав і суспільств». «Ми розуміємо, що не всі реалії нашого внутрішнього життя відповідають європейським стандартам, - відзначив він. - Але ми перебуваємо в процесі реформування, і для України та її народу важливі політичні імпульси, політичні сигнали від європейської спільноти, потрібне відновлення історичної справедливості».