Пропонуються, зокрема, зміни, відповідно до яких норми Закону “Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах” не поширюються на товари, які підпадають під визначення 1-24 груп УКТЗЕД. Проектом пропонується виведення з-під дії зазначених положень імпортної непідакцизної давальницької сировини, що належить до груп 1-24 УКТЗЕД і призначена для виготовлення непідакцизної готової продукції, яка має бути вивезена за межі митного кордону України у термін, не більший за 30 календарних днів з дати завершення процедури розмитнення такої сировини.
Необхідність прийняття цих змін обґрунтовується потребою ліквідації чинників, які своєю дією справляють негативний вплив на господарське становище підприємств України, що працюють за давальницькими схемами, та запобігання на цій основі скороченню рівня зайнятості та бюджетних надходжень.
На засіданні Комітету було відзначено, що сфера дії обох законопроектів регулюється положеннями ГАТТ 1994 та не суперечать відповідним нормам зазначеної Угоди.
Комітет ухвалив рекомендувати Верховній Раді України об’єднати обидва законопроекти та взяти єдиний законопроект за основу.