Йшлося про те, що статтею 7 даного проекту закону пропонується встановити: “у разі вивезення (експорту) товарів (робіт, послуг) за межі митної території України шляхом бартерних (товарообмінних) операцій сума податку на додану вартість, сплачена (нарахована) у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), не відноситься на збільшення податкового кредиту, а включається до складу валових витрат виробництва (обігу) платника податку”. Дане положення, вважають народні депутати, не містить фіскального змісту (вже 4 роки діє правило першої події при справлянні податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість), з іншого боку у розрахунку контингенту податку на прибуток підприємств не враховано збільшення валових витрат (за минулим роком – приблизно на 1 млрд. грн) від включення сплаченого податку на додану вартість до складу валових витрат та відповідного зменшення оподатковуваної бази податку на прибуток підприємств. Комітет пропонує виключити дане положення.

Також у статті 7 передбачається, що “операції з ввезення природного газу на митну територію України відповідно до зовнішньоекономічних контрактів, укладених на виконання міжнародних договорів України, звільняються від обкладання податку на додану вартість. Операції з продажу ввезеного природного газу на митну територію України відповідно до зовнішньоекономічних контрактів, укладених на виконання міжнародних договорів України, оподатковуються на загальних підставах.” Таке правило, зазначив С.Буряк, призводить до штучної монополізації імпортних поставок та обмеження здатності підприємств укладати прямі договори з постачальниками газу.

Комітет пропонує виключити слова першого речення “відповідно до зовнішньоекономічних контрактів, укладених на виконання міжнародних договорів України”.

Крім того, стаття 7 містить норму, згідно якої “експортному відшкодуванню підлягає відсоток податкового кредиту податкового періоду, розрахованого згідно з діючим порядком, що має дорівнювати частці обсягів фактично отриманої валютної виручки за продаж товарів (робіт, послуг) на експорт у загальному обсязі експортних оподатковуваних операцій”. Таке правило дискримінує експортерів, які поставляють товари з розстроченням платежу (військова, авіаційна, космічна промисловості), а також постачальників об’єктів складного машинобудування. Комітет пропонує виключити даний абзац.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Повідомлення ”

29 серпня 2022 20:00
02 червня 2022 11:20
22 лютого 2022 12:30
23 листопада 2021 12:04
22 вересня 2021 13:40
24 серпня 2021 15:06
20 липня 2021 15:28
20 липня 2021 10:06
19 липня 2021 17:58
16 липня 2021 12:51