Голова Верховної Ради України Володимир Литвин вважає, що у питанні внесення змін до Конституції України не може бути політизації й швидких рішень.
Відповідаючи на запитання видання «Главред» в інтерв`ю, опублікованому у понеділок, В.Литвин висловив думку, що запобігти політизації цього процесу можна шляхом створення робочої групи, «кістяк якої складали б не політики, а вчені-спеціалісти, які б всебічно розглянули Конституцію та співставили б конституційні приписи і нашу життєву практику - що працює сьогодні, а що - ні, і що потребує підсилення». «Конституція повинна працювати абсолютно - от над чим потрібно працювати. А також вирішити питання з організацією влади на місцях, усунути дублювання повноважень між Президентом та урядом тощо, - сказав В.Литвин. - Словом, я виступаю проти чергових кампаній і швидких рішень. Це сьогодні не та проблема, без вирішення якої країна не зможе жити. Коли буде висока ступінь готовності суспільства, тоді і зосередимося на цій темі».
На завершальному етапі, за словами керівника парламенту, необхідно «вийти на конституційну комісію, яка має бути і представницькою, і авторитетною», і яка б підготувала «документ, який можна запропонувати і суспільству, і Верховній Раді», «який був би своєрідним суспільним договором між владою та народом і відіграв би консолідуючу та будівничу роль».
Відповідаючи на запитання, В.Литвин також заявив, що у кінцевому підсумку будь-які зміни до Основного закону, навіть у разі їх ухвалення на референдумі, прийматимуться Верховною Радою, «бо прерогатива у прийнятті конституційних рішень належить парламенту». «Можуть бути різні ініціативи та проекти, але доведення їх «до кондиції», яка була б прийнятною для суспільства, буде здійснюватися у Верховній Раді України», - зазначив він.