Голова Верховної Ради України Володимир Литвин висловлюється за налагодження рівноправних передбачуваних відносин між Україною та Російською Федерацією.
«По-перше, має діяти принцип рівності. По-друге, нам потрібно обговорити загальний контекст взаємин, бо ми намагаємося у деталях вирішити загальні підходи», - сказав В.Литвин у п`ятницю на прес-конференції у Севастополі, відповідаючи на запитання журналістів.
За словами керівника парламенту, за відсутності «вибудуваної системи відносин з Російською Федерацією» наші країни не матимуть передбачуваних взаємин у кожному конкретному напрямку співпраці, у тому числі, у газовій сфері.
При цьому В.Литвин підкреслив, що Україні та Росії «життям обумовлено мати особливі відносини» з урахуванням позиції європейської спільноти. Керівник парламенту пояснив, що під час його зустрічей з представниками європейських інституцій європейські політики, «демонструючи здоровий прагматизм», кажуть про необхідність стабільних і прогнозованих стосунків між Україною та Росією.
У цьому контексті В.Литвин зауважив, що Україна «не може продемонструвати прагматизм» стосовно Чорноморського флоту. «Якби моя воля, заборонив би політикам говорити на ті теми, які вони використовують для досягнення сьогочасних цілей, які вони не збираються вирішувати, виходячи зі своїх декларацій», - сказав він.
«Якщо ми не знаємо, як далі розвивати відносини у питанні Чорноморського флоту, то краще помовчати до 2017 року. Прийдуть інші політики і знайдуть нові підходи», - зауважив В.Литвин. - Я виходжу з того, що сьогоднішні політики цю проблему у 2017 році розв`язувати не будуть».
При цьому керівник парламенту зазначив, що Україна і Росія мають зіставити свої позиції з цього питання, враховуючи такі чинники, як стратегічна безпека, спокій у суспільстві та економічний розвиток.