У суботу, 11 вересня, Голова Верховної Ради України, лідер Народної аграрної партії України Володимир Литвин відвідав Хмельницьку область з робочою поїздкою.

У м. Хмельницький В.Литвин взяв участь у нараді обласної організації НАПУ за участю первинних і районних осередків партії.

Учасники наради заслухали інформацію про виконання рішень шостого з’їзду партії, обговорили можливості підвищення ролі фракції НАПУ у Верховній Раді України, наголосили на незмінності рішення з’їзду щодо підтримки Прем’єр-міністра України Віктора Януковича як кандидата у Президенти України.

В.Литвин, який запропонував учасникам активний діалог по актуальних проблемах сьогодення, зазначив, що країна нині переживає відповідальний момент, перебуває у пошуку відповіді на запитання, що буде завтра з Україною, якою будуть економічна і політична системи, рівень захищеності від як глобальних, так і внутрішніх викликів і загроз.

“Необхідна широка об’єктивна розмова про місце України в світі, потрібна правда, загальна для всіх, а не окрема для влади або опозиції про те, яким шляхом будемо рухатися”, - наголосив Голова Верховної Ради України. Він зазначив, що нині “маємо дивовижне зростання на макроекономічному рівні, але не варто заспокоюватись на цьому”.

В.Литвин також підкреслив, що позиція Верховної Ради України і Кабінету Міністрів України є спільною – “потрібен бюджет, який би враховував наші бодай мінімальні потреби і до того ж був бюджетом зростання”. “Це також позиція НАПУ, і бюджет повинен починатися з цифри 100 млрд. грн. Аграрії також вважають необхідним виділити на потреби села не менше 10 відсотків видаткової частини бюджету”, - сказав він.

На думку В.Литвина, однією з найболючіших проблем на селі є ситуація з формуванням ринку землі, і тому потрібна загальноукраїнська дискусія з цієї теми, інвентаризація земельних ресурсів. “Перш ніж виробляти дальші рішення, потрібно спочатку навести порядок”, - наголосив лідер НАПУ.

Він зауважив, що одним із пріоритетів державної політики в АПК повинен бути розвиток соціальної сфери на селі. Розмова також торкалася проблем, пов’язаних із становищем молоді, зокрема, можливістю одержання освіти.

Говорячи про внутрішню політику, В.Литвин визначив нинішню ситуацію як складну, загострену передвиборчою боротьбою, політичним протистоянням. Саме в цей момент, сказав він, важливо визначитись із основними зовнішньополітичними критеріями місця України в світі, критеріями національної безпеки, які б дозволяли вчасно і ефективно реагувати на загрози глобалізованого світу.

Голова Верховної Ради України наголосив на важливості проведення чесних і демократичних виборів Президента, що сприяло б, на його думку, зміцненню стабільності у суспільстві.

Стосовно ж самої НАПУ, її лідер вважає, що вона повинна бути “політичною силою, яка б обстоювала інтереси всього народу України у широкому контексті, а не ремісничим цехом, філіалом галузевого міністерства або профспілки”. Партія і її парламентська фракція, підкреслив В.Литвин, “виходитиме з інтересів і завдань всіх жителів України, віддаючи належне і проблемам селян”. “Саме вони керуватимуть діями партії. Інших керівників НАПУ не потребує, - наголосив В.Литвин. – сьогодні треба нарешті віддати селянам борг, і саме це є нашим первісним завданням”.

В.Литвин вручив партійні квитки новим членам НАПУ.

Голова Верховної Ради України також взяв участь у відкритті виставки “АГРО-Поділля-2004”, оглянув її експозицію, вручив почесні грамоти і цінні подарунки працівникам місцевих підприємств АПК.

В.Литвин побував у Національній Академії прикордонних служб України, оглянув військове містечко, де ознайомився з підготовкою кадрів та побутовими умовами, зустрівся з професорсько-викладацьким складом Академії. “Національна Академія прикордонних служб - це унікальний навчальний заклад, конче потрібний нашій молодій державі. Вона має високий рівень і досвід теоретичної і практичної підготовки фахівців у військовій сфері. Нам сьогодні потрібні і фахівці, і патріоти, нам потрібний  дієвий патріотизм”, – сказав він.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи може бути утворена нова коаліція у Верховній Раді України, її керівник підтвердив свою позицію: “Для мене головне не здійснення революції у парламенті, а збереження стабільності в державі. Але вийшло так, як вийшло, це не проблема аграріїв, вони послідовно виконували і виконують свої зобов’язання у парламенті”.

Прогнозуючи подальшу роботу Верховної Ради України, В.Литвин висловив впевненість, що “все буде нормально”. “Не потрібно драматизувати, що життя розпадається. До цього не було більшості в парламенті, і парламент нормально, плідно працював. Я розумію, що будуть спроби привнести протистояння у парламент, але я розумію, що у депутатів є усвідомлення того, що стабільність у Верховній Раді буде означати стабільність у суспільстві, в державі. Я розумію, що у парламенті відбуватимуться перегрупування, але хотів би, щоб вони не підмінили власне роботу Верховної Ради”, - зазначив В.Литвин.

Він також наголосив, що НАПУ дотримується прийнятих на з’їзді рішень щодо підтримки кандидатури В.Януковича на президентських виборах. “Рішення фракції НАПУ не означає, що вони звільнюються від передвиборчих зобов’язань. Я хотів би, щоб на цьому не спекулювали”, - сказав В.Литвин.

В.Литвин також підкреслив, що він є Головою всієї Верховної Ради України, а не окремої її частини, і у цьому зв’язку не сприйматиме тиску на себе і на український парламент.

 
Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Повідомлення ”

29 серпня 2022 20:00
02 червня 2022 11:20
22 лютого 2022 12:30
23 листопада 2021 12:04
22 вересня 2021 13:40
24 серпня 2021 15:06
20 липня 2021 15:28
20 липня 2021 10:06
19 липня 2021 17:58
16 липня 2021 12:51