Publish

 

«Прорахунки влади і помилки політиків не повинні поставити під сумнів роль Майдану як суспільного явища в сучасній українській історії», - сказав Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко, розмовляючи з журналістами напередодні п`ятої річниці Майдану.

М.Томенко наголосив, що Майдан у 2004 році виконав цілу низку надзвичайно важливих функцій. «По-перше, це суспільна функція. Майдан довів, що суспільство може реально вплинути не лише на прийняття рішень політиків, а фактично змінити хід історії  власної держави», - сказав він.

«Друга функція - геополітична. За дні Помаранчевої революції світ дізнався про Україну більше, ніж за всі попередні роки незалежності. Більше того, ця інформація носила переважно позитивний характер, бо світ відкрив для себе країну з демократичною традицією і давньою історією», - вважає М.Томенко.

«Ну і, звісно ж, світоглядна функція. Майдан продемонстрував, що цінності свободи, поваги один до одного та поваги до власної країни, захисту власної гідності, є загальнонаціональними цінностями в Україні. У цьому сенсі сучасна українська нація відбулася на Майдані», - наголосив М.Томенко. Він сказав, що у 2005 році соціологи стверджували, що вперше в Україні більшість громадян в усіх без винятку регіонах держави пишалися тим, що вони громадяни України.

Ну думку М.Томенка, сьогодні, у п`яту річницю Майдану, найважливіше захистити Майдан від політики та політиків, «бо Майдан - це власність українського народу, а не когось із політиків чи партій. Тому очевидно, що президенти, уряди і парламенти будуть змінюватися, а Майдан залишиться в українській історії».

Говорячи про можливість повторення Майдану, М.Томенко сказав, що «на Майдані Незалежності у Києві можливі малі і великі мітинги, але Майдан один», «якісь політичні сили можуть запросити своїх прихильників під час виборчої кампанії або після її завершення, але це буде мітинг прихильники конкретного кандидата в президенти чи політичної партії». «У 2004 році на Майдані Незалежності збиралися люди для того, щоб змінити країну і змінити історію. І в цьому принципова світоглядна відмінність між теперішніми партійними масовими акціями і тодішнім Майданом», - сказав М.Томенко.

 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Повідомлення ”

29 серпня 2022 20:00
02 червня 2022 11:20
22 лютого 2022 12:30
23 листопада 2021 12:04
22 вересня 2021 13:40
24 серпня 2021 15:06
20 липня 2021 15:28
20 липня 2021 10:06
19 липня 2021 17:58
16 липня 2021 12:51