Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко зазначає, що «історія з відставкою уряду наближається до фінішної прямої».
Під час брифінгу у парламенті у середу М.Томенко зазначив, що останнім часом «команди Віктора Ющенка та Віктора Януковича діяли доволі синхронно і, таким чином, не порушили своєрідний пакт про ненапад, який було ухвалено на час президентської виборчої кампанії». «Команди не дозволяли собі критику чи випади у бік один одного під час президентської виборчої кампанії, а принципові рішення, направлені проти діючого уряду, голосувалися та ухвалювалися синхронно», - зауважив він.
«Можна сказати, що протягом останніх місяців Віктор Ющенко зробив все, щоб легалізувати рішення тіньового уряду Януковича та відповідно його передвиборчої програми, як кандидата в Президенти. Тепер залишилося реалізувати наступний пункт плану: звільнення уряду Тимошенко та створення нового так званого тимчасового уряду», - наголосив М.Томенко.
Водночас, Віце-спікер заявив: «Той факт, що Партія регіонів досі не зібрала підписи та не зареєструвала відповідну постанову у Верховній Раді, свідчить, що немає остаточної згоди на те, хто буде Прем´єр-міністром та яким буде склад цього тимчасового виборчого уряду».
За словами М.Томенка, на думку експертів, «остаточне рішення буде прийняте сьогодні в Донецьку». «Там відбудеться засідання тіньового уряду, яке проведе Президент», - сказав він. «І таке рішення повинно бути погоджено з найбільш знаними олігархами України, які з´їжджаються у Донецьк», - сказав він.
М.Томенко заявив, що якщо така домовленість відбудеться, можна буде говорити про формування нової «футбольно-олігархічної» коаліції та спільного передвиборчого уряду В.Ющенка та В.Януковича.
Заступник Голови Верховної Ради також зазначив, що зараз важко сказати, хто ще стане партнером у такій коаліції. «Очевидно, що переговори ведуться і з комуністами, і з Блоком Литвина. Однак головна надія на більшість «Нашої України» та так званих депутатів-зрадників», - сказав він. При цьому М.Томенко також назвав невипадковою вчорашню заяву Арсенія Яценюка про те, що країні потрібен новий технічний уряд.