У п’ятницю, 16 квітня, під егідою Спеціальної комісії Верховної Ради України з питань майбутнього відбулося засідання “круглого столу” на тему: “Реформування мінерально-сировинного комплексу України та його вплив на сталий розвиток держави”.

В заході взяли участь народні депутати України, представники Уряду, провідні науковці та співробітники галузі.

Виступаючи перед учасниками “круглого столу”, Голова Державного комітету природних ресурсів України Микола Злочевський зазначив, що для відновлення мінерально-сировинної бази держави “вкрай необхідним є прийняття Верховною Радою Державної програми розвитку мінерально-сировинної бази України до 2010 року та внесення змін до діючого Кодексу про надра”.

На переконання першого заступника Голови парламентського комітету з питань будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства і зв’язку С.Довгого, фінансування мінерально-сировинної галузі у бюджеті-2005 залежатиме від того, наскільки науково обґрунтованими будуть потреби галузі.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Геннадій Руденко вважає, що зараз необхідно подумати про створення в Україні потужного Міністерства природних ресурсів.

Директор Інституту геофізики ім. С.Суботіна Віталій Старостенко наголосив, що Україна посідає одне з провідних місць серед мінерально-сировинних держав світу і може успішно конкурувати зі своєю продукцією на світових ринках.

На його думку, зараз дуже важливим є вдосконалення наукових підходів щодо прогнозу, оцінки, пошуку та розвитку ресурсів нафти, газу, вугілля та інших корисних копалин.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Повідомлення ”

29 серпня 2022 20:00
02 червня 2022 11:20
22 лютого 2022 12:30
23 листопада 2021 12:04
22 вересня 2021 13:40
24 серпня 2021 15:06
20 липня 2021 15:28
20 липня 2021 10:06
19 липня 2021 17:58
16 липня 2021 12:51