Законопроектом
(реєстраційний № 2634) вносяться
зміни до Водного кодексу з питань, що стосуються,
зокрема, права власності та
оренди водних ресурсів, збору за спеціальне
водокористування, екологічних
нормативів якості води водних об'єктів, загального та спеціального водокористування, встановлення прибережних захисних смуг тощо.
На засіданні зазначалося, що під час підготовки проекту до другого читання надійшло78 поправок та пропозицій, більшість з яких врахована.
Зокрема, конкретизовано положення статті 13 щодо здійснення управління в галузі використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів за басейновим принципом з метою впровадження інтегрованого управління водними ресурсами та адаптації законодавства України до законодавства ЄС; Відповідно до Закону "Про розмежування земель державної і комунальної власності", документ містить положення у частині права державної та комунальної власності на водні об´єкти та землі водного фонду (стаття 6).
Законопроектом розширено перелік водних об'єктів місцевого значення, врегульовано питання повторного використання води, отриманої від інших водокористувачів.
Документом передбачено, що надання водних об´єктів в оренду здійснюється лише за наявності паспорту водного об´єкту, затверджених правил експлуатації, затвердженого проекту прибережної захисної смуги та винесення його в натуру. Передбачено також, що орендарі зобов´язані облаштувати спеціально відведені місця для відпочинку та оздоровлення. При цьому, перевага надається традиційно визначеним місцям.
Народні депутати наголошували, що до проекту внесено ряд інших пропозицій і доповнень, які дозволили його удосконалити, спростити ряд процедур, збалансовано забезпечити права водокористувачів, включаючи загальне водокористування, А саме, забороняється обмеження вільного доступу до водних об´єктів громадян для культурно-оздоровчих, рекреаційних цілей, а також тварин для водопою, за винятком випадків, коли це загрожує національній та екологічній безпеці, а також безпеці громадян. Заборона загального водокористування на водних об´єктах, взятих у користування на умовах оренди, тягне за собою анулювання договору оренди."