Законопроектом (реєстр. №3621) пропонується внести зміни до чинного закону, якими передбачається забезпечити вдосконалення державного управління в цій сфері та системі формування картографо-геодезичного фонду, розвиток державних геодезичних мереж та державної системи картографування в інтересах економіки, оборони та національної безпеки країни.
Зокрема, законопроектом розширено повноваження Кабінету Міністрів України у нових сферах цієї діяльності, таких як побудова мережі пунктів супутникових спостережень для визначення координат топографічних об´єктів, встановлення і визначення порядку застосування систем координат та порядку загальнодержавного топографічного і тематичного картографування тощо.
Також пропонується розширити повноваження спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань топографо-геодезичної і картографічної діяльності при запровадженні перспективних напрямів розвитку національного картографування, забезпеченні правової охорони власності на картографічну інформацію тощо.
Законопроектом передбачено, що геодезичні топографічні, картографічні, аерофотозйомочні, гідрографічні та гравіметричні матеріали і дані, створені в результаті топографо-геодезичної і картографічної діяльності за кошти державного та місцевих бюджетів, а також бюджету колишнього СРСР, належать до державної власності.