Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив пленарне засідання.

З оголошеннями, заявами, повідомленнями, пропозиціями виступили представники депутатських фракцій і груп.

Із заявою від двох фракцій виступила народний депутат Кіра Рудик. У заяві йшлося про бачення реформування судової реформи та пропозиції фракцій щодо її проведення.

На пропозицію Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова народні депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять першого міністра закордонних справ України Анатолія Зленка, який пішов з життя.

Головуючий оголосив перерву у засіданні згідно із заявою двох фракцій.

Після закінчення перерви народні депутати почали  розгляд питань порядку денного.

232 голосами парламентарії підтримали проект Постанови про внесення змін до порядку денного п'ятої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання №4690-4.

Постановою включено до порядку денного п'ятої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 2 лютого 2021 року №1164-IX, законопроекти згідно з переліком, що додається.

До порядку денного включено проекти законів:

про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету №5153;

про внесення зміни до статті 29 Бюджетного кодексу України у зв'язку із внесенням змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету №5154;

про внесення зміни до статті 16 Закону України "Про валюту і валютні операції" у зв'язку із внесенням змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету №5155;

про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України у зв'язку із внесенням змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету №5156.

Щодо включених до порядку денного сесії законопроектів за №№ 5153, 5154, прийнято рішення про скорочення строку внесення альтернативних проектів.

Народні депутати розглянули проекти постанов про призначення позачергових виборів сільських та міських голів.

Верховна Рада прийняла постанови про призначення позачергових виборів двох сільських та трьох міських голів на 31 жовтня 2021 року:

Коларівського сільського голови Бердянського району Запорізької області №5168;

Малолюбошанського сільського голови Рівненського району Рівненської області №5169;

Теребовлянського міського голови Тернопільського району Тернопільської області №5170;

Липовецького міського голови Вінницького району Вінницької області №5171;

Комарнівського міського голови Львівського району Львівської області №5172.

У пленарному засіданні оголошено перерву.

Народні депутати розглянули правки до проекту Закону про внесення змін до статті 259 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян №3911.

286 голосами законопроект №3911 прийнято у другому читанні і в цілому.

Народні депутати розглянули правки до проекту Закону про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проекти зі значними інвестиціями №3761.

За результатами голосування правки, на яких наполягали народні депутати, не були підтримані.

Законопроект №3761 прийнято у другому читанні і в цілому 246 голосами «за».

256 голосами у другому читанні і в цілому прийнято проект Закону про внесення зміни до розділу XXІ "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України №3762.

Проект Закону про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо збільшення мінімального розміру аліментів, що стягуються на дитину з інших членів сім'ї та родичів) №3881 доповів народний депутат Володимир Ватрас.

Основним завданням проекту Закону є встановлення єдиного мінімального розміру аліментів і тим самим забезпечення стабільності сімейного законодавства України.

Законопроектом удосконалюються та узгоджуються між собою положення Сімейного кодексу України в частині аліментних зобов'язань, усуваються колізії.

Проектом Закону пропонується внести зміни до частини другої статті 272 Сімейного кодексу України та законодавчо закріпити мінімальний розмір аліментів, що підлягає стягненню на дитину з інших членів сім'ї та родичів не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Альтернативний законопроект №3881-1 доповіла народний депутат Наталія Королевська.

Основним завданням проекту Закону є встановлення єдиного мінімального гарантованого розміру виплат на рівні не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку для аліментів, що стягуються на дитину як з батьків так і з інших членів сім'ї та родичів, та запровадження мінімального (гарантованого) розміру тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від обов'язку утримувати дитину і тим самим забезпечення стабільності сімейного законодавства України.

Голова підкомітету Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Тетяна Рябуха доповіла рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект №3881 з урахуванням пропозицій, висловлених у висновку Комітету, а законопроект №3881-1 - відхилити, врахувавши деякі положення цього законопроекту при доопрацюванні законопроекту № 3881 до другого читання.

За результатами голосування законопроект 339 голосами прийнято за основу.

У пленарному засіданні оголошено перерву згідно з заявою двох фракцій.

Після закінчення перерви народні депутати продовжують розгляд питань порядку денного.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост №4535 доповів народний депутат Віталій Безгін.

Цим проектом пропонується удосконалити правове регулювання інституту старост для подальшого його розвитку.

Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу, скоротивши наполовину строк подання пропозицій і поправок до нього при підготовці до другого читання.

Народні депутати 273 голосами підтримали прийняття законопроекту №4535 за основу зі скороченням наполовину строків подання пропозицій і поправок до нього при підготовці до другого читання.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єктів підвищеної небезпеки №4407 доповів заступник Міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу цивільного захисту України, законів України «Про об’єкти підвищеної небезпеки», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», «Про регулювання містобудівної діяльності», згідно з якими, зокрема, уточнюються: термінологія, яка використовується у цій сфері; повноваження відповідних центральних органів виконавчої влади та «компетентного органу»; порядок ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки; особливості подання інформації про ОПН тощо.

Голова підкомітету Комітету з питань екологічної політики та природокористування Сергій Шахов доповів рішення Комітету, який рекомендує прийняти законопроект №4407 за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу.

Народні депутати 317 голосами «за» підтримали прийняття законопроекту за основу.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про дошкільну освіту" щодо забезпечення територіальної доступності дошкільної освіти №4604 доповів народний депутат Владлен Неклюдов.

Доповідач запропонував закріпити гарантоване право кожної дитини здобувати дошкільну освіту в закладі дошкільної освіти, що є найбільш доступний та наближений до місця її проживання та визначити черговість зарахування дітей до закладів дошкільної освіти, доповнивши Закон України «Про дошкільну освіту» новими статтями.

Голова підкомітету Комітету з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина доповіла рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

345 голосами законопроект №4604 прийнято за основу.

Проект Закону про внесення зміни до статті 10 Закону України "Про державні нагороди України" (щодо запровадження почесного звання "Заслужений працівник сфери телекомунікацій України") №4017 доповів народний депутат Олександр Федієнко.

Законопроектом пропонується доповнити перелік почесних звань, визначений статтею 10 Закону України «Про державні нагороди України», новим почесним званням «Заслужений працівник сфери телекомунікацій України». Метою проекту є стимулювання до досягнення працівниками сфери телекомунікацій високих показників у виконанні завдань з розбудови та покриття телекомунікаційних мереж, цифровізації послуг, заохочення спеціалістів та працівників сфери телекомунікацій за вагомі внески у розвиток сфери телекомунікацій та телекомунікаційних послуг, а також визнання державою досягнень працівників сфери телекомунікацій.

Голова підкомітету Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Корнієнко доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу та в цілому.

За результатами голосування законопроект не набрав голосів для прийняття за основу і 227 голосами був направлений на доопрацювання.

Народні депутати розглянули питання ратифікації.

Верховна Рада прийняла в цілому проекти законів:

про ратифікацію Поправки до статті 24 Статуту Організації Чорноморського Економічного Співробітництва №0078;

про приєднання України до Міжамериканської конвенції про підтвердження та інформацію стосовно іноземного законодавства №0087;

про ратифікацію Листа про зміни №0076

Головуючий закрив пленарне засідання.

 


 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Повідомлення ”

22 лютого 2022 12:30
23 листопада 2021 12:04
22 вересня 2021 13:40
24 серпня 2021 15:06
20 липня 2021 15:28
20 липня 2021 10:06
19 липня 2021 17:58
16 липня 2021 12:51
16 липня 2021 12:40
16 липня 2021 12:38