Голова Верховної Ради Володимир Литвин у п´ятницю провів зустріч з представником Генерального секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва в Україні Аке Петерсоном, під час якої висловив задоволення рівнем взаємного співробітництва за рік, що минув з дня відкриття офісу Представника у Києві. «Є усі підстави висловити задоволення рівнем співпраці, а головне те що у нас попереду багато роботи», - сказав В.Литвин, наголосивши на зацікавленості української Сторони у активізації подальшої співпраці.

В.Литвин підтримав побажання А.Петерсона взяти участь у парламентських слуханнях про стан правосуддя в Україні, які відбудуться у середу, 18 березня. За словами Голови Верховної Ради України, стан справ у цій сфері є вкрай важливою проблемою, адже «є серйозні нарікання у суспільстві на якість роботи судів, на існуючу в цій системі корупцію».

В.Литвин вважає, що під час парламентських слухань необхідно «чітко розібратися в ситуації», заслухати представників суддівського корпусу, експертів, в тому числі і Ради Європи, врахувати усі пропозиції з тим, аби українське законодавство було приведено до європейських стандартів, а «судова система в державі не підлаштовувалась під окремі персоналії».

Це, зазначив В.Литвин, стосується і виборчого законодавства. «Сама постановка питання про дострокові вибори матиме сенс лише у разі зміни виборчого законодавства і приведення його до європейських норм, та ухвалення Виборчого кодексу», - сказав він, додавши, що Україні потрібно мати «чітку виборчу систему щодо парламенту, місцевих органів влади, чітке визначення повноважень Президента і Уряду, бо протистояння знесилює країну».

Загалом, вважає В.Литвин, необхідно «визначитися з організацією влади в Україні, інакше майбутні президентські вибори лише посилять протистояння в державі».

А.Петерсон наголосив, що Рада Європи готова надавати нашій країні відповідну допомогу і вважає за необхідне, аби Україна робила кроки на виконання своїх зобов`язань. Говорячи про реформування судової системи в Україні, він підкреслив, що «це дуже велика і важлива реформа, здійснення якої вимагає підтримки політичних сил».

Сторони обговорили шляхи активізації співпраці України та Ради Європи на міжпарламентському рівні. Зокрема, йшлося про вдосконалення вітчизняного законодавства, яке регулює правову сферу, сферу свободи слова, за участі експертів Ради Європи.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Повідомлення ”

29 серпня 2022 20:00
02 червня 2022 11:20
22 лютого 2022 12:30
23 листопада 2021 12:04
22 вересня 2021 13:40
24 серпня 2021 15:06
20 липня 2021 15:28
20 липня 2021 10:06
19 липня 2021 17:58
16 липня 2021 12:51