По кадрових рішеннях - чи по призначенню, чи по звільненню - Верховна Рада не може скасувати своє попереднє рішення. Так в ефірі 5-го каналу Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Лавринович прокоментував ініціативу певних політичних сил переглянути у парламенті рішення щодо відставки Володимира Огризка з посади глави українського зовнішньополітичного відомства. «Верховна Рада може призначити його (Огризка - ред.) знову, якщо буде подання президента України, і буде політична більшість, яка підтримує цю пропозицію. По кадрових рішеннях - чи по призначенню, чи по звільненню - не може бути скасування попереднього рішення», - сказав він.
Водночас О.Лавринович нагадав, що такий прецедент вже був, проте висловив сподівання, що більше не буде повторення ситуації на кшталт вирішення кадрових питань щодо керівництва Нацбанку. «Такий прецедент є. І ми бачимо його наслідки », - зауважив він і додав: «Бавитись із правом не варто. Треба діяти в межах Конституції і законів України».
Перший віце-спікер висловив переконання, що результативне голосування по відставці В.Огризка є свідченням того, що ніякої коаліції у Верховній Раді не існує. «Це є свідченням того, що ніякої коаліції у Верховній Раді не існує. Якби існувала коаліція, вона б, звичайно, вирішувала кадрові питання, які б були погодженими. Оскільки її (коаліції - ред.) немає, час від часу ми бачимо таке голосування», - констатував О.Лавринович.
Коментуючи той факт, що парламент не підтримав зміни до пенсійного законодавства, що їх вимагає МВФ у контексті умов надання другого траншу кредиту Україні, Перший віце-спікер зазначив: «Сьогодні Верховна Рада не підтримала проект закону, який був внесений для задоволення однієї з цих вимог. Мова йшла про реформування пенсійного забезпечення в такий спосіб, щоб уникнути дефіциту пенсійного фонду». При цьому О.Лавринович пояснив: «Йшлося про зменшення розміру пенсій для того, аби збалансувати бюджет Пенсійного фонду в умовах тієї кризи, що є сьогодні в Україні. Кризи, що має, перш за все, українське походження». На його переконання, «не можна вирішувати ці питання за рахунок найбідніших верств населення України».
«Треба виходити із кризи чесно і ухвалювати ті рішення, які можуть вивести країну з кризи без того, щоб забирати останнє у громадян України», - наголосив О.Лавринович.