Законопроектом (реєстр. №3396), зокрема, пропонується внести зміни до Закону "Про оподаткування прибутку підприємств" щодо підвищення розміру витрат із страхування ризиків з 5 до 10 відсотків, що включаються до складу валових витрат платника податку, та не поширювати обмеження зі страхування на операції з продажу товарів (робіт, послуг) за межі України у митному режимі експорту.

Крім того, передбачається запровадити пільговий режим оподаткування дивідендів, процентів та роялті, отриманих від нерезидента. За ставкою 5 відсотків - у разі, якщо платник податку, який отримує дивіденди, володіє не менше 10 відсотками статутного фонду нерезидента, а також проценти і роялті, в інших випадках - за ставкою 10 відсотків, а також збільшити норми амортизації для основних фондів групи 3 з 6 до 9 відсотків (у розрахунку на податковий квартал).

Змінами до Закону "Про податок на додану вартість" пропонується удосконалити оподаткування операцій з фінансового лізингу, уточнити механізм застосування податкових векселів при імпорті товарів на митну територію України.

Крім того, проект містить положення про зменшення ставки податку з 20 відсотків до 17 відсотків, звільнення від оподаткування податком на додану вартість ввезення на митну територію України товарів та матеріалів, що не виробляються в Україні та використовуються у виробництві енергозберігаючого та високотехнологічного устаткування і обладнання.

Під час обговорення народні депутати зауважили, що "поширення пільгового режиму оподаткування податком на додану вартість культурних цінностей, що ввозяться на митну територію України,  на діяльність суб´єктів малого підприємництва у сфері продажу предметів мистецтва, колекціонування та антикваріату не може бути підтримано шляхом створення спрощених умов оподаткування, оскільки діяльність у цій сфері передбачає перепродаж предметів розкоші особам із високим рівнем доходів".

Законопроектом також вносяться зміни до статті 7 Закону "Про податок з доходів фізичних осіб" щодо зменшення з 15 до 5 відсотків ставки, що застосовується при оподаткуванні доходів фізичних осіб, отриманих у вигляді дивідендів та роялті.

Законопроектом також пропонується викласти статтю 12 цього закону в іншій редакції, визначивши, що "оподатковуваним доходом від продажу (міни) об'єкта рухомого майна протягом звітного податкового року вважається прибуток, тобто різниця між доходом від продажу такого майна та документально підтвердженими витратами на його придбання, ремонт, поліпшення (а не доход, як це передбачено чинним законодавством)". При цьому, за відсутності підтвердження витрат із придбання такого майна, об´єктом оподаткування пропонується визначити дохід, отриманий від відчуження.

На засіданні Комітету наголошувалося, що реалізація норм проекту призведе до зменшення надходжень до бюджету. Однак, документ не містить пропозицій про джерела додаткових доходів для покриття збільшення видатків.

На думку народних депутатів, під час підготовки законопроекту до другого читання необхідно об"єднати його з іншими податковими проектами (реєстр. №№ 3355, 3391 та 3306).

 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Повідомлення ”

29 серпня 2022 20:00
02 червня 2022 11:20
22 лютого 2022 12:30
23 листопада 2021 12:04
22 вересня 2021 13:40
24 серпня 2021 15:06
20 липня 2021 15:28
20 липня 2021 10:06
19 липня 2021 17:58
16 липня 2021 12:51