17 вересня у Львові Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко взяла участь у роботі восьмого засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та Європейським Союзом (ПКА). Засідання відбулось під співголовуванням Миколи Княжицького та Даріуша Розатті за участю народних депутатів України, депутатів Європейського Парламенту, представників Уряду України та ЄС.

Вітаючи учасників засідання, Ірина Геращенко подякувала нинішньому складу  Європарламенту, який одночасно з Верховною Радою України у 2014 році ратифікував Угоду про асоціацію та підтримував нашу державу на шляху імплементації зобов’язань для отримання безвізового режиму з країнами ЄС.

Перший віце-спікер зауважила, що нині вже спостерігається позитивна тенденція у сфері торгівельно-економічного співробітництва між Україною та країнами ЄС. Політик повідомила, що сьогодні країни ЄС стали найбільшим торговельним партнером України. За її словами, частка ЄС у зовнішній торгівлі України сягнула 42%.

Під час виступу Ірина Геращенко зауважила, що восьме засідання ПКА є гарною можливістю для обговорення не лише питань протидії корупції, децентралізації, екології, інших секторальних реформ, але й питання захисту прав людини, зокрема, захисту прав національних меншин. 

«Ми цінуємо, що спільно з європейськими колегами зможемо переконатись у тому, що Україна як багатонаціональна країна повністю забезпечує права нацменшин, і при цьому захищає право українців на розвиток державної мови», – зазначила Перший заступник Голови Парламенту.

Ірина Геращенко висловила переконання, що засідання ПКА також важливе для узгодження спільних дій у контексті протидії агресії РФ в Україні та реалізації небезпечних політичних проектів РФ у ЄС, на кшталт «Північний потік 2», який у разі реалізації суттєво посилить залежність країн ЄС від РФ. За словами політика, зазначений проект небезпечний і тим, що може слугувати чинником для ескалації ситуації на сході України.

Народний депутат України Микола Княжицький відзначив важливість проведення засідання ПКА та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.

«Після Майдану, який робив усе, щоб ми були у Європі, ми почали цей процес євроінтеграції. І Парламентський комітет асоціації є якраз тим органом, який моніторить, яким чином Україна наближається до Європейського Союзу», - заявив співголова ПКА Микола Княжицький. «За чотири роки Україна змінилася кардинально. Звісно, ми відчуваємо, що цих змін недостатньо, але довести їх зможемо, тільки якщо разом станемо проти російської агресії, на захист прав людини та на захист тих цінностей, заради яких ми підписували Угоду»,  - заявив народний депутат України М. Княжицький.

Своєю чергою, Даріуш Розатті поінформував, що засідання ПКА дозволить детально обговорити подальшу співпрацю між Україною та ЄС.  

«Двічі на рік ми зустрічаємося з нашими колегами з Верховної Ради України і обговорюємо прогрес виконання Україною Угоди про асоціацією. Під час цього засідання ми обговоримо ряд питань, зокрема, як Європейський Союз, а особливо Європейський Парламент, зможе долучитись, щоб Україна імплементувала Угоду про асоціацію», - наголосив співголова ПКА Україна - ЄС Даріуш Розатті.

У рамках засідання ПКА, під час «круглого столу» відбулось обговорення питання захисту прав національних меншин в Україні.

«Завдання держави - створити рівні умови для навчання та проживання меншин, аби в подальшому вони змогли, володіючи державною мовою, конкурувати на ринку праці та займати посади, зокрема, і в органах державної влади», – повідомила Ірина Геращенко.

Політик підкреслила, що новий закон «Про освіту» не порушує права представників національних меншин, а навпаки – розширює їх.

Також І. Геращенко наголосила, що держава залишається відкритою та готовою до співпраці з представниками національних меншин. «На кожен випадок провокації була жорстка реакція правоохоронних органів. На кожен факт нападу чи неповаги до представників нацменшин є реакція і засудження з боку  влади та правоохоронців. Ми відкриті до співпраці з національними меншинами»,- додала Ірина Геращенко.

 Програмою засідання ПКА передбачено розгляд широкого кола питань, зокрема, гуманітарної ситуації на сході України та в Криму, питання захисту прав національних меншин та етнічних груп, розвитку українських міст та транскордонного співробітництва, виборчої та судової реформи та інших питань порядку денного відносин України з ЄС.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Повідомлення ”

29 серпня 2022 20:00
02 червня 2022 11:20
22 лютого 2022 12:30
23 листопада 2021 12:04
22 вересня 2021 13:40
24 серпня 2021 15:06
20 липня 2021 15:28
20 липня 2021 10:06
19 липня 2021 17:58
16 липня 2021 12:51