Будь-яка позиція України у конфліктах, подібних до того, що відбувається на території Грузії, має бути продиктована виключно питаннями її національної безпеки.
Про це в інтерв‘ю журналістам у Сімферополі після відкриття виставки «Доторкнутися і побачити» сказав Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк. «Будь-яка позиція України в таких конфліктах має бути продиктована виключно одним питанням - питанням національної безпеки», - наголосив він.
На думку А.Яценюка, даний конфлікт вже давно вийшов зі статусу «замороженого». «Це, фактично, військовий конфлікт, у якому ллється кров», - сказав він.
Водночас А.Яценюк не вважає, що цей конфлікт є двостороннім. На його думку, «він вже давно вийшов за ці рамки, це конфлікт, який є ще одним викликом для глобальної безпеки, це конфлікт, який має наслідки для учасників регіону».
За словами Голови Верховної Ради України, за результатами конфлікту «Україна має зробити чіткі та жорсткі висновки».
При цьому А.Яценюк зазначив, що «хоча військові операції на території Грузії припинилися, війна далеко не закінчена».