Законопроектом (реєстр.№1391) пропонується надати статус учасника бойових дій учням ремісничих училищ 1925 1927 рр. народження, "які були евакуйовані в 1941 році з території України для роботи на радянських підприємствах оборонної (військової) промисловості".
Члени Комітету вважають, що потрібно "не розширювати коло потенційних отримувачів пільг, а необхідно забезпечити якісне надання тих пільг, що діють зараз, працювати над удосконаленням існуючої системи пенсійного забезпечення".
Зверталась увага і на те, що, відповідно до статті 14 Закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", зазначена категорія осіб вже віднесена до учасників війни і користується певними пільгами.
Наголошувалось також, що надання статусу учасника бойових дій має бути пов´язане з участю у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини.