З доповіддю від Комітету з правил процедури та імунітетів виступив доповідач К. ван Овермейре з Бельгії.

Під час дебатів слово взяв народний депутат України В.Писаренко. Серед іншого, він торкнувся питання основних положень, що мають бути відображені в українському законодавстві щодо прав та обов'язків політичної опозиції, як-от: вільний доступ до ЗМІ, контроль над владою через представництво в контролюючих органах, право формувати "тіньовий уряд" тощо. Водночас, В.Писаренко визначив ті вимоги, яким має відповідати опозиція: діяльність у відповідності до Конституції, законів та інтересів громадян.

В ухваленій із цього питання Резолюції наголошується на тому, що політична опозиція є надзвичайно важливим компонентом ефективного здійснення демократії. "Одна з головних функцій опозиції це можливість запропонувати надійну політичну альтернативу більшості, що є при владі. Опозиції слід надати право контролювати та критикувати роботу уряду при владі, давати постійну оцінки діям уряду та притягувати уряд до звітності. У документі наголошується, що опозиція працює для забезпечення прозорості державних рішень і ефективності в управлінні державними справами.

"Надання парламентській опозиції статусу і прав сприятиме ефективності представницької демократії і дотриманню політичного плюралізму, і, таким чином, сприятиме підтримці громадянами та виявленню їхньої довіри до ефективно функціонуючих інституцій.

Встановлення справедливої правової і процедурної основи і матеріальних умов, що надають можливість парламентській меншості виконувати її функції, є передумовою для ефективного функціонування представницької демократії. Члени опозиції мають бути здатними виконувати їхні завдання повністю і, як мінімум, з тими ж умовами як і ті парламентарі, які підтримують уряд; вони повинні брати участь - активним і дієвим шляхом - в роботі парламенту і повинні мати ті ж самі права. Рівне ставлення до членів парламенту має бути забезпечено у всіх видах їхньої діяльності та привілеях ", - зазначається в Резолюції.

Парламентська Асамблея запрошує парламенти держав-членів реформувати або оновити їхні регламенти щодо прав опозиції або парламентської меншості, закликає їх розробити хартію про права опозиції або визначити статус опозиції в парламенті.

Крім того, в Резолюції перераховані керівні принципи щодо прав та обов'язків опозиції в демократичному парламенті.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Повідомлення ”

29 серпня 2022 20:00
02 червня 2022 11:20
22 лютого 2022 12:30
23 листопада 2021 12:04
22 вересня 2021 13:40
24 серпня 2021 15:06
20 липня 2021 15:28
20 липня 2021 10:06
19 липня 2021 17:58
16 липня 2021 12:51