У заході взяли участь народні депутати, представники Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів, центральних органів виконавчої влади, науковці, медики, педагоги, психологи, представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, громадських організацій, експерти.

Як зазначила голова Комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець, метою заходу є об’єднання зусиль органів влади, науковців та громадянського суспільства щодо визначення перспектив розвитку та реалізації медичної, соціальної та освітньої політики на основі християнських цінностей та прородинної політики в умовах євроінтеграції України.

Народний депутат Вікторія Пташник повідомила, що в українському законодавстві питання ґендерної рівності регулюються Законом «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», та ще рядом законодавчих актів.

За словами В.Пташник, вона особисто виступає за рівні можливості для реалізації різних ролей, однак, «на жаль, навіть у Верховній Раді не завжди дотримуються ґендерної рівності».

Учасники засідання заслухали доповідь доктора медичних наук, професора Гарника Кочаряна про сучасні деструктивні моделі статевого виховання.

За його словами: «У сучасному суспільстві спостерігається тенденція до примусової гомосексуалізації». Зокрема, нові освітні програми за кордоном часто передбачають спеціальні курси і заняття, направлені на виховання сприйняття гомосексуалізму як норми. «Загалом зусилля направлені не на корекцію гомосексуальності і підтримку гетеросексуальності, а навпаки», - сказав він.

Ще однією деструктивною моделлю, на думку науковця, є тенденція до асексуального виховання, згідно з якою, усі діти мають виховуватися однаково, а із сексуальністю визначатися на більш пізніх етапах, коли виростуть.

Г.Кочарян підкреслив, що поняття «стать» та «ґендер» не є тотожними Так, «стать» - це біологічне, а «ґендер» - соціальне поняття. Він також зупинився на сприйнятті «ґендеру» у різних країнах.

Підсумовуючи, науковець акцентував: «Незважаючи на сучасні тенденції, ми маємо залишатися людьми із здоровим глуздом»

Доктор медичних наук, доцент кафедри нейрохірургії НМУ імені О.О.Богомольця Володимир Медведев розповів про генетичну обумовленість, позагенетичні впливи й пластичність мозку як тло драматичної самоідентифікації сучасної людини.

За його словами, є питання реалізації генетично закладеної статевої інформації в структурі мозку в процесі розвитку під впливами різних факторів. Однак, є і ще один аспект – самоусвідомлення особою своєї статі.

«Дослідження показують, що ділянки мозку, які відповідають за сексуальну самоідентифікацію, мають певну пластичність. Поки що це виявлено тільки при дослідженні тварин, а на людину ми можемо тільки екстраполювати ці дані», - сказав вчений.

На його думку, біотичні питання сексуальності все ще залишаються недостатньо вивченими і тому мають розглядатися виключно в науковому контексті, без соціального впливу.

Про психологічні маніпуляції у сфері психічного здоров’я щодо спектру статевої ідентифікації під час круглого столу розповіла завідувач кафедри психології Київського інституту бізнесу та технологій, кандидат психологічних наук Людмила Гридковець.

Зокрема, вона розповіла про особливості взаємодії осіб з ЛГБТ проявами та ЛГБТ організацій.

Л.Гридковець підкреслила: «Кожна людина має право на повагу і якщо її біологічний збій є невідновлюваним, то необхідно її адаптувати».

Учасники круглого столу також ознайомились із світовим досвідом впровадження гендерної політики у суспільство.

Окрім того, були розглянуті питання: суперечностей та ризиків сексуального виховання дітей у контексті реалізації гендерного підходу; гендерної рівності у праві, його подвійного змісту та загроз; впливу медичної науки на українську педагогіку та духовне здоров’я особистості; впливу державної сімейної політики на економічну поведінку суспільства; взаємодії органів влади, науковців і церков у забезпеченні рівності прав жінок і чоловіків.

Ректор Львівської духовної семінарії Святого духа УГКЦ, директор Школи біоетики Українського католицького університету, доктор морального богослов’я Ігор Бойко представив позицію Церкви щодо питання гендерної рівності.

Голова Комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець, підбиваючи підсумки круглого столу, підкреслила, що дана дискусія була суто в науково-медичному форматі. «Ми маємо навчитись розмовляти про ґендерні проблеми», - сказала вона.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

04 жовтня 2024 17:15
04 жовтня 2024 14:10
04 жовтня 2024 13:23
04 жовтня 2024 13:09
03 жовтня 2024 20:09
03 жовтня 2024 18:30
03 жовтня 2024 16:44
01 жовтня 2024 13:14
01 жовтня 2024 11:08
01 жовтня 2024 08:52