Перше в період п’ятої сесії парламенту засідання Комітету розпочалося з аналізу ситуації, що склалася внаслідок подій 4 вересня 2016 року на телеканалі «Інтер». Про хід розслідування присутніх коротко поінформував представник Головного управління Національної поліції у м. Києві. Свою версію подій виклав директор ТОВ «Національні інформаційні системи», в офісі якої стався підпал. Відбулося обговорення, яке стосувалося не лише нападу на телеканал «Інтер», а й такої теми, як використання українських засобів масової інформації агресором в умовах розв’язаної проти України гібридної війни (це питання, як відомо, теж було заявлене у порядку денному засідання ).

Учасники засідання поставили низку таких питань, як неефективність саморегуляції мас-медіа, безвідповідальність деяких журналістів та ЗМІ, котрі не цураються перекручення фактів, свідомо розпалюють пристрасті, провокують протистояння у суспільстві та сіють мову ненависті, мимоволі чи й навмисно підігруючи ініціаторам агресії на Сході України. Відбувся обмін думками щодо шляхів і засобів розв’язання низки проблем, що несуть загрозу суспільного розбрату.

За результатами обговорення прийнято Заяву Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики. У документі рішуче засуджуються будь-які спроби силового тиску на засоби масової інформації України та порушення їх прав, перешкоджання законній професійній діяльності журналістів і мас-медіа. Українська влада має зробити все можливе, аби забезпечити їхнє право на безпеку та законну професійну діяльність, вважають парламентарії. Водночас у Заяві висловлено занепокоєння прямим чи опосередкованим використанням українських засобів масової інформації агресором в умовах гібридної війни та співпрацею окремих працівників мас-медіа з терористами на Сході України. Вимагаючи від правоохоронних органів проведення належного розслідування ситуації навколо телеканалу «Інтер» та притягнення до відповідальності винних у порушеннях закону, Комітет вважає за необхідне звернутися до Служби безпеки України щодо реагування на спроби антиукраїнської діяльності деяких засобів масової інформації та окремих працівників мас-медіа.

Комітет розглянув також підготовлений до другого читання законопроект про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги (реєстраційний № 3504). Проект має на меті усунення певних негативних чинників, які стримують розвиток вітчизняної телевізійної індустрії, та забезпечення мовникам можливості самостійно визначатись щодо входження до УПП. Йдеться про уточнення визначення універсальної програмної послуги, визначення порядку виключення програми (програм) приватної телерадіоорганізації зі її складу, забезпечення необхідних умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі УПП, тощо.

В обговоренні активну участь взяли представники телеіндустрії та кабельних мереж. Врахувавши низку висловлених зауважень та пропозицій, Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України прийняти зазначений законопроект у другому читанні та в цілому.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

26 квітня 2024 16:20
26 квітня 2024 09:50
25 квітня 2024 16:05
24 квітня 2024 14:54
23 квітня 2024 18:12
21 квітня 2024 12:12
18 квітня 2024 10:12
17 квітня 2024 19:05
17 квітня 2024 18:51
17 квітня 2024 17:23