У Верховній Раді України відбулася зустріч учасників Програми парламентського стажування "Помічник Голови Комітету Верховної Ради України 2006-2007" з народними депутатами та представниками Апарату Верховної Ради України

30 листопада 2006, 16:51

Директор Програми сприяння Парламенту України Богдан Радейко, зокрема, підкреслив, що ПСП це політико незаангажований проект, який впроваджується університетом Індіани та має на меті сприяння становленню та зміцненню демократичних процесів в Україні шляхом надання консультаційної та організаційної підтримки українському парламентові.

"Ця програма має три основні напрями. По-перше, ми співпрацюємо з народними депутатами України, парламентськими комітетами і фракціями та іншими учасниками законодавчого процесу. По-друге, сприяємо встановленню продуктивних стосунків між виконавчою та законодавчою гілками влади. Зокрема, беремо активну участь у розробці базових законів, які регулюють стосунки між гілками влади. А підвищення прозорості і доступності законодавчого процесу є теретім головним завданням Програми.", - наголосив Богдан Радейко.

Народний депутат України 1 скликання Володимир Крижанівський зазначив, що "одним і з головних завдань Програми є надання допомоги народним депутатам та їх помічникам, щоб краще виконували ті завдання, які ставлять перед ними виборці".

Координатори програми вказували також, що діяльність в цій сфері охоплює, зокрема, співпрацю з інформаційним управлінням Апарату Верховної Ради України, яка спрямована на покращення якості та оперативності інформування українських неурядових організацій та журналістів щодо можливості доступу до інформації про перебіг законодавчого процесу. Крім того, "надаємо організаційну підтримку підрозділам Верховної Ради України у проведенні громадських слухань, семінарів та круглих столів", - додали вони.

Виступаючі познайомили учасників зустрічі з друкованою продукцією, яку було видано Програмою сприяння Парламенту України. Зокрема, це посібники: "Контрольні функції парламенту", "Основні аспекти законодавчого процесу", "Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків", "Дослідження Програми сприяння Парламенту України  університету Індіани: створення коаліційних урядів; права опозиції; форми парламннтського контролю" тощо.