На запрошення Житомирської обласної ради, члени Комітетy з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи взяли участь у роботі четвертої позачергової сесії облради з порядком денним: "Про незадовільний стан виконання Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"

13 жовтня 2006, 14:39

Питання ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС є серед найгостріших проблем області, наголошувалося на засіданні, оскільки за статистичними даними тут проживає 372,1 тисяч чоловік потерпілих, в тому числі 83,9 тисячі дітей.

Було акцентовано увагу на питаннях, пов'язаних із створенням умов для економічної реабілітації та розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення.

Потребують вирішення питання соціального захисту постраждалих громадян, зокрема, приведення розмірів соціальних виплат, встановлених постановами Кабінету Міністрів України, до розмірів, передбачених Законом "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Необхідно збільшити вартість харчування дітей у навчальних закладах відповідно до фізіологічних норм харчування, поліпшити медичне забезпечення та оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи тощо.

Для їх комплексного вирішення, наголошувалося у виступах,  необхідна концентрація всіх бюджетних коштів в окремому центральному органі виконавчої влади – Комітеті з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

Для вирішення проблем, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та безумовного виконання в повному обсязі статей чинного закону, Житомирська обласна рада ухвалила рішення порушити клопотання перед народними депутатами Верховної Ради України та Кабінетом Міністрів щодо проведення Дня уряду у Верховній Раді з проблем забезпечення життєдіяльності постраждалих громадян внаслідок Чорнобильської катастрофи.