Комітет з питань економічної політики рекомендує парламенту прийняти у другому читанні та в цілому проект закону про внесення змін до Закону "Про оренду державного та комунального майна" щодо орендних відносин та збереження орендованого майна

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
02 жовтня 2013, 12:56

 

Законопроектом (реєстр. №2695) пропонується внести зміни до Закону "Про оренду державного та комунального майна, які спрямовані на підвищення ефективності оренди державного та комунального майна, запобігання його пошкодженням і втратам тощо.

Згідно із проектом, орган, уповноважений управляти майном, протягом 35 робочих днів з моменту надання згоди на оренду цілісного (єдиного) майнового комплексу підприємства, його структурного підрозділу забезпечує реєстрацію цим підприємством права власності на майно підприємства, якщо на момент надання такої згоди право власності на майно підприємства не зареєстровано.

Передбачено також, що на передане в оренду майно не може бути звернено стягнення за зобов’язаннями орендаря чи третіх осіб. Орендар не має права розпоряджатися орендованим майном і вчиняти з ним дії, що призводять до зміни форми власності.

Орендодавець зобов’язаний відмовитися від договору оренди окремого індивідуально визначеного майна і вимагати повернення орендованого майна, якщо орендар має заборгованість з орендної плати, що перевищує суму завдатку, сплаченого під час укладення договору оренди (якщо договором передбачено забезпечення зобов'язань у вигляді завдатку), або розмір орендної плати за два місяці. Договір оренди окремого індивідуально визначеного майна вважається розірваним з моменту одержання орендарем повідомлення орендодавця про відмову від договору оренди окремого індивідуально визначеного майна. Протягом 10 робочих днів з моменту  розірвання договору оренди окремого індивідуально визначеного майна орендар зобов’язаний повернути балансоутримувачу орендоване майно та погасити заборгованість з орендної плати.

Чинний закон пропонується доповнити положенням, згідно із яким у разі припинення або розірвання договору оренди цілісних (єдиних) майнових комплексів державних підприємств та окремого індивідуально визначеного майна зазначені об’єкти оренди повертаються власнику майна у встановленому Кабінетом Міністрів порядку.