Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендує парламенту направити на повторне друге читання проект закону "Про державний земельний кадастр"

28 грудня 2005, 10:26

Законопроект, розробка якого передбачена Земельним кодексом України, спрямований на визначення організаційних, економічних, правових та інших заходів по створенню й веденню земельного кадастру. В ньому визначено систему державного земельного кадастру, його об‘єкти, суб‘єкти та принципи ведення, повноваження органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань ведення земельного кадастру, вимоги щодо організації й планування земельно-кадастрових робіт, затвердження земельно-кадастрової документації, користування нею, наукового, кадрового й фінансового забезпечення державного кадастру тощо.

Експерти вважають, що розділ ІІ проекту, присвячений повноваженням органів державної влади і органів місцевого самоврядування, виглядає зайвим. Для цілей цього проекту достатнім було б обмежитися визначенням повноважень зазначених органів у статтях, що визначають порядок вирішення конкретного питання (затвердження нормативно-технічної документації з проведення земельно-кадастрових робіт, проведення кадастрового зонування території України, державної реєстрації земельних ділянок тощо).

Із Законом "Про державні цільові програми" слід узгодити положення проекту, що стосуються прийняття загальнодержавних та інших програм щодо проведення державного земельного кадастру (статті 27, 28 проекту).

Статті 33 та 34 проекту, які за назвою мають визначати порядок ведення державного земельного кадастру на місцевому, регіональному та загальнодержавному рівнях, по суті встановлюють склад відомостей, що мають міститися у відповідних кадастрах. Слід привести зміст зазначених статей у відповідність до їх, назв, або ж навпаки – назви статей у відповідність до їх змісту. Окрім того, слід врахувати, що склад відомостей державного земельного кадастру визначається також статтями 46, 47, 48 проекту.