Комітет з питань промислової політики і підприємництва вважає, що потребує доопрацювання проект закону "Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України"

28 жовтня 2005, 09:00

Проект спрямований на встановлення правових, організаційних та економічних засад формування й функціонування системи інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України. У ньому, зокрема, визначаються завдання системи інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу, суб‘єкти цієї системи, державні органи, що здійснюють управління у даній сфері, засади ринкових відносин та державного регулювання в системі інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу, а також регламентуються питання стандартизації, метрологічного контролю, державних випробувань і сертифікації у даній сфері тощо.

На засіданні Комітету зазначалося, що проектом визначається "обсяг щорічних асигнувань на державну підтримку системи інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу становить п’ять відсотків загальних видатків державного бюджету. Крім того, один відсоток видатків державного бюджету виділяється на розвиток вітчизняного машинобудування, як це передбачено статтею 8 Закону "Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу", а також визначаються конкретні напрями використання зазначених коштів. Члени Комітету звернули увагу на те, що, згідно Конституції України, "виключно законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків".

Відповідно до проекту, "при ввезенні на митну територію України технічних засобів для агропромислового комплексу (крім уживаних), комплектуючих виробів та запасних частин до них, аналоги яких не виробляються вітчизняними заводами, стягнення ввізного мита не застосовується". Запровадження цієї новели, у разі її схвалення Верховною Радою України, на думку народних депутатів, призведе до зменшення надходжень до Державного бюджету.